REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAresztowany Alexander Podgorny miał kilka sztuk broni, amunicję i notatki o masowych...

Aresztowany Alexander Podgorny miał kilka sztuk broni, amunicję i notatki o masowych strzelaninach 

-

Alexander Podgorny z Woodridge został oskarżony o niebezpieczne i niezgodne z prawem użycie broni. 29-latka aresztowano w czwartek w dzielnicy Englewood na południu Chicago. Policja interweniowała w związku ze strzałami w Moran Park. 29-letni Podgorny miał przy sobie pięć naładowanych sztuk broni, w tym karabin AR-15, ponad tysiąc sztuk amunicji i odręcznie napisane notatki z niepokojącymi treściami o masowych strzelaninach.

29-letni Alexander Podgorny został aresztowany w czwartek, 4 sierpnia nad ranem w pobliżu Moran Park w okolicy 57th Street i Racine Ave. w dzielnicy Englewood na południu Chicago. Policja odpowiedziała ok. godz. 3:30 am na alert systemu ShotSpotter wykrywającego strzały.

REKLAMA

Z raportu z aresztowania, uzyskanego od biura sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook przez stację FOX32, wynika, że policja zlokalizowała Podgornego w pobliżu jego minivana. Drzwi po stronie kierowcy i pasażera były otwarte. Podgorny miał w kieszeni naładowany pistolet półautomatyczny, a po przeszukaniu jego samochodu policjanci znaleźli jeszcze cztery inne sztuki broni, w tym strzelbę (shotgun) i karabin AR-15.

Broń była naładowana i gotowa do użycia – wynika z raportu z aresztowania Podgornego. Ponadto znaleziono co najmniej 300 zużytych łusek różnego kalibru, ponad tysiąc sztuk amunicji i odręczne notatki, które zawierały niepokojące treści w odniesieniu do masowych strzelanin.

W minivanie Podgornego funkcjonariusze znaleźli również siekierę i piłę ogrodniczą.
Chicagowska policja zaalarmowała agentów federalnych z FBI i ATF. Odzyskano kartę FOID i policja złożyła wniosek o cofnięcie aresztowanemu mężczyźnie pozwolenia na broń ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego (Clear and Present Danger).

Aleksandrowi Podgornemu postawiono pięć zarzutów kryminalnych w związku z niebezpiecznym i bezprawnym użyciem broni. Sędzia w piątek ustalił wysokość kaucji gotówkowej na 300 tys. dol.

Podgorny, jak twierdzi policja, nie był wcześniej karany. Jest mieszkańcem Woodridge, a z jego strony facebookowej wynika, że studiował na University of Illinois.

Przed sądem ma ponownie stanąć 12 sierpnia.

(tos)

REKLAMA

2105492757 views

REKLAMA

2105492989 views

REKLAMA

2107289380 views

REKLAMA

2105493133 views

REKLAMA

2105493233 views

REKLAMA

2105493342 views