REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Aresztowano podejrzanego o morderstwo sprzed 22 lat

Aresztowano podejrzanego o morderstwo sprzed 22 lat

-

Mieszkaniec Los Angeles został aresztowany i postawiony w stan oskarżenia pod zarzutem zabójstwa, którego rzekomo dokonał 22 lata temu. Ofiarą zbrodni padł 15-letni chłopiec ze Skokie.

Zamordowany w 1992 roku David Chereck fot.Cook County Sheriff
Zamordowany w 1992 roku David Chereck fot.Cook County Sheriff

REKLAMA

Jak przypomniało WBBM Newsradio David Chereck zaginął pierwszego stycznia 1992 roku. Chłopca widziano ostatni raz w kręgielni, gdzie był z przyjaciółmi. Koledzy zeznali wówczas policji, że rozstali się  z chłopcem przy cmentarzu, dwie przecznice od jego domu i  już go więcej nie zobaczyli.

Ciało Davida znaleziono następnego dnia w parku w Morton Grove. Był bez płaszcza i bez butów. Dochodzenie ustaliło, że śmieć nastąpiła od uduszenia szalikiem.

22 lata później w Los Angeles aresztowano 71-letniego Roberta Serritellę.

Serritella był w  gronie podejrzanych o dokonanie zabójstwa. Dwa dni po śmierci chłopca zadzwonił nawet na policję z informacją, że w dniu przestępstwa widział w pobliżu kręgielni biały samochód, nawet podobny do tego, jakim sam jeździł. Przyznał, że rozmawiał z Davidem w dniu, w którym chłopiec zaginął. Zanim jednak policja mogła go przesłuchać,  Serritella uciekł do Kalifornii, gdzie ślad się urwał.

Matka Davida, wciąż mieszkająca w Skokie, wyraziła zadowolenie z faktu, że Serritella znajduje się za kratkami, jednak nie kryła oburzenia, że podejrzany przez tyle lat znajdował się na wolności.

− To najlepsza wiadomość od lat − skomentował postawienie podejrzanego w stan oskarżenia Gerald Palacio, były detektyw w Cook County Forest Preserve District. Palacio, przebywający obecnie na emeryturze dodał, że zawsze uważał Serritellę za zabójcę, jednak w owym czasie nie było wystarczających dowodów, by móc mu udowodnić winę. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks