REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Brent Christensen oskarżony o porwanie chińskiej naukowiec

Brent Christensen oskarżony o porwanie chińskiej naukowiec

-

Magistrant University of Illinois Brendt Allen Christensen został oskarżony o porwanie chińskiej naukowiec, która zaginęła trzy tygodnie temu na kampusie Uniwersytetu Illinois w Urbana-Champaign. Według FBI Yingying Zhang prawdopodobnie nie żyje.

Na ślad Christensena naprowadził śledczych portal FetLife.com, gdzie spotyka się społeczność zainteresowana perwersjami seksualnymi. FBI ustaliło, że 19 kwietnia mężczyzna wpisywał na portalu hasła: „planowanie uprowadzenia”, „marzenia o perfekcyjnym porwaniu”. Wszystko wskazuje też na to, że czarny saturn, do którego wsiadła Zhang, należał do Christensena.

REKLAMA

Policja nie powiedział jednoznacznie, że 26-letnia Chinka nie żyje, ale poinformowała, że wszystko na to wskazuje. Na razie nie znaleziono ciała młodej naukowiec.
26-letnia Yingying Zhang zaginęła 9 czerwca. Ostatni raz widziana była przez przyjaciół, którzy powiedzieli policji, że udała się podpisać umowę o wynajem mieszkania i nie wróciła. Kamery monitoringu nagrały Chinkę wsiadającą do czarnego saturna. Potem ślad po niej zaginął.

Kobieta prowadziła na Uniwersytecie Illinois badania naukowe. Do Chicago przed dwoma tygodniami przyleciał jej ojciec, który zwrócił się poprzez media do porywacza z prośbą o uwolnienie córki.

28-letni porywacz, pochodzący z Urbana, w tym roku ukończył studia magisterskie na wydziale fizyki na Uniwersytecie Illinois w Urbana-Champaign. Przed sądem w Urbana stanął 3 lipca. Christensen usłyszał zarzut porwania kobiety. Prokuratura twierdzi, że to on był kierowcą samochodu, do którego wsiadła Yingying Zhang. Sędzia odłożył decyzję o wyznaczeniu kaucji do 5 lipca.

(tz, ao, jm, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA