REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAresztowani właściciele fabryki, którzy zatrudniali nielegalnych

Aresztowani właściciele fabryki, którzy zatrudniali nielegalnych

-

Czterech właścicieli zakładu obróbki blachy na północno-zachodnich przedmieściach Chicago zostało w piątek 18 października zatrzymanych przez władze federalne za zatrudnianie co najmniej 18 nieudokumentowanych imigrantów.

Federalne zarzuty świadomego zatrudnienia nielegalnych przybyszów usłyszały cztery spokrewnione ze sobą osoby, byli i obecni właściciele fabryki KSO MetalFab Inc. w Streamwood. Są to: 81-letnia Dora Kuzelka, 56-letnia Kari Kuzelka i 58-letni Keith Kuzelka z Elgin oraz 62-letni Kenneth Kuzelka z Chicago. Według prokuratury federalnej z Chicago członkowie rodziny Kuzelka świadomie zatrudniali co najmniej 18 nieudokumentowanych pracowników w swojej fabryce.

REKLAMA

Dora, Kari i Kenneth zostali aresztowani w piątek 18 października rano, podczas gdy Keith Kuzelka w piątek po południu sam oddał się w ręce władz. Tego samego dnia cała czwórka stanęła przed sądem federalnym w Chicago i została zwolniona za poręczeniem osobistym. Do sądu ma ponownie wrócić 29 października.

Zgodnie z dokumentacją sądową, komórka śledcza departamentu bezpieczeństwa wewnętrznego (Homeland Security Investigations) na podstawie audytu przeprowadzonego w 2017 r. ustaliła, że 36 spośród 67 pracowników fabryki było podejrzanych o używanie sfałszowanych pozwoleń na pracę. Śledczy zawiadomili firmę o podejrzeniu złamania prawa, a w odpowiedzi kierownictwo potwierdziło, że zwolniło kwestionowanych pracowników. Keith Kuzelka powiedział jednak później agentom federalnym, że firma ponownie zatrudniła część zwolnionych osób za pośrednictwem agencji pracy Metro Staff Inc. z Elgin.

Cztery federalne agencje współpracowały ze sobą w śledztwie, które zakończyło się aresztowaniem członków rodziny Kuzelka. Były to służby imigracyjne ICE (Immigration and Customs Enforcement), śledczy z departamentu bezpieczeństwa (Homeland Security Investigators), agenci z Departamentu Pracy (US Departament of Labor) oraz agencja Social Security Administration. Śledczy odwiedzili też w piątek wspomnianą agencję pracy, lecz nie dokonano żadnych aresztowań.

Aresztowania są rzadkim przykładem akcji agencji federalnych wymierzonej nie w nielegalnych pracowników, lecz zatrudniające je osoby.

(jm)

fot.ICE.gov

8 KOMENTARZE

  1. PAW . nie pisz bzdetow jak nie jestes czegos pewien , ICE I pozostale agencje podlegaja pod Homeland Security lub jak pelna nazwa brzmi Department Of Homeland Security USA , ICE jest nowa agencja Fedralna powstala od 1-marca 2003r. Wszysztkie te agencje sa scisle ze soba powiazane I maja podbne zadania z tym ze ICE dziala na terenie calego kraju mozna to nazwac Fedralna Agencja Detektywistyczna , oni zatrzymuja , aresztuja I przekazuja „dalej” ICE nie zajmuje sie deportacja bo od tych spraw HSD I sluzby podlegle .

    • Chris hahaha moja żona pracuje w HSI w Oak brook terrence, mozesz podjechac w Poniedzialek rano na 8:00, zejdzie na doł to Ci wytlumaczy, ja tez przyjade. Na dole masz Starbucks, zamów kawe I poczekaj na sofie. Agency HSI prowadza dochodzenia, oficerowie ERO czyli removal and enforcement operational zajmuja sie aresstowaniem) jak rowniez deportuja za granice, przewoza zatrzymanych pomiedzy Broadview detention center I Mchenry jail oraz do sadu imigracyjnego w downtown Chicago. ERO I HSI to dwa departamenty w ICE. Nie ucz mnie co to jest DHS bo codziennie mam to w domu. Teraz mi napisz gdzie napisalem ze ICE I pozostale agencje nie podlegaja pod DHS ??? Napisales ze ICE nie zajmuje sie deportacja to lepiej nie pisz juz nic bo twoja wiedza jest rowna zeru. Wejdz na ten link https://www.ice.gov/careers/deportation-officer
      Zobaczysz zadania oficera ERO ICE.

    • Chris po raz kolejny zabraklo Ci argumentow i wiedzy. Jedyna opcja pozostalo Ci zmiana tematu i proba ataku na moja osobe, szkoda mi Cie bo Twoje IQ jest na poziomie chlopa rolnego. Nie pouczaj mnie wiecej informacjami, ktore gdzies uslyszales albo przeczytales gdzies w google. Najpierw wiedza potem zabieraj glos publicznie.

REKLAMA

2107135850 views

REKLAMA

REKLAMA

2107136082 views

REKLAMA

2108932473 views

REKLAMA

2107136223 views

REKLAMA

2107136322 views

REKLAMA

2107136430 views