REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Areszt za pogróżki na Facebooku

Areszt za pogróżki na Facebooku

-

19-letni uczeń z Alsip na południowych przedmieściach Chicago trafił za kratki, po tym jak w mediach społecznościowych wyznał koledze, że od roku planuje jego zabójstwo i niebawem zastrzeli go w szkole.

Thomas Braasch fot. Cook County Sheriff
Thomas Braasch fot. Cook County Sheriff

REKLAMA

19-letni Thomas Braasch z Alsip w niedzielę został oskarżony o formułowanie gróźb karalnych pod adresem swego kolegi z Shepard High School w Palos Heights. Braasch w środę napisał na swym profilu na Facebooku, że od roku planuje zabójstwo swego rówieśnika i już niebawem zastrzeli go w szkole.

Następnego dnia niedoszłego zabójcę w liceum w Palos Heights zatrzymały władze szkoły, zaalarmowane przez zaniepokojonych uczniów, którzy widzieli internetowe pogróżki rówieśnika.

Braasch wyznał pedagogom i śledczym, że planował przyniesienie do szkoły rewolweru, zabójstwo kolegi i że wiedział, iż będzie miał z tego powodu problemy z prawem. Mimo, że nie znaleziono przy nim broni, Thomas Braasch został aresztowany. Nastolatek został oskarżony o formułowanie gróźb karalnych oraz o kradzież. Braasch miał bowiem przy sobie telefon Samsung Galaxy4, który 12 października ukradł ze sklepu w Bedford Park.

Licealista przebywa w areszcie. Za jego wyjście na wolność sąd wyznaczył kaucję w wysokości 150 tys. dolarów.

(mp)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks