REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Arcybiskup Cupich spotkał się z papieżem

Arcybiskup Cupich spotkał się z papieżem

-

Arcybiskup Blase J. Cupich  fot.Kamil Krzaczyński/EPA
Arcybiskup Blase J. Cupich fot.Kamil Krzaczyński/EPA

Arcybiskup Chicago Blaze Cupich przebywa z oficjalną wizytą w Watykanie. Papież Franciszek przyjął chicagowskiego metropolitę na prywatnej audiencji. W poniedziałek otrzymał z rąk papieża paliusz – symbol łączności ze Stolicą Apostolską.

REKLAMA

Z inicjatywą spotkania wyszedł papież Franciszek. Duchowni spotkali się w miniony weekend w papieskiej rezydencji Casa Santa Marta. Arcybiskup Cupich nie ujawnił szczegółów rozmowy z papieżem, prosząc jedynie w jego imieniu o modlitwę za zdrowie głowy Kościoła.

Było to pierwsze spotkanie papieża Franciszka i arcybiskupa Cupicha. Blaze Cupich przebywa w Watykanie ze swoją pierwszą oficjalną wizytą jako metropolita Chicago. Zdaniem komentatorów, niezaplanowane w oficjalnym harmonogramie spotkanie z papieżem świadczy o zaufaniu jakim papież Franciszek darzy arcybiskupa Cupicha.

Papieska audiencja zbiegła się z oficjalnym oświadczeniem Cupicha w sprawie legalizacji związków partnerskich, ale zdaniem arcybiskupa była to zbieżność niezamierzona. Blaze Cupich odniósł się do piątkowej decyzji Sądu Najwyższego z dużą ostrożnością podkreślając potrzebę dojrzałości sądów i opinii, jak również poszanowania mniejszości seksualnych i ich praw.

Kulminacyjnym punktem watykańskich uroczystości było wręczenie Blaze’owi Cupichowi i 40 innym arcybiskupom papieskiego paliusza – elementu stroju liturgicznego katolickich metropolitów, symbolizującego łączność z papieżem i Stolicą Apostolską. W Chicago arcybiskup Cupich założy paliusz po raz pierwszy na uroczystości w Katedrze Najświętszego Imienia Jezusa 23 sierpnia.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks