REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Arcybiskup Chicago w specjalnej grupie zadaniowej ds. walki z pedofilią

Arcybiskup Chicago w specjalnej grupie zadaniowej ds. walki z pedofilią

-

Kardynał Blase J. Cupich znalazł się w gronie hierarchów kościelnych powołanych, na mocy decyzji papieża Franciszka, do kierowania specjalną grupę zadaniową, która pomoże episkopatom i zakonom opracować i realizować wytyczne w ramach walki z pedofilią.

Papież Franciszek postanowił, że pracami grupy zadaniowej będzie kierował arcybiskup Edgar Pena Parra z Wenezueli razem z chicagowskim kardynałem Blasem Cupichem oraz kardynałem Oswaldem Graciasem z Indii, arcybiskupem Charlesem Scicluną z Malty i księdzem Hansem Zollnerem z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, członkiem Papieskiej Komisji ds. Ochrony Nieletnich.

REKLAMA

2147483647 clicks

W wydanym w piątek 28 lutego komunikacie podkreślono, że utworzenie takiego zespołu papież zapowiedział na zakończenie szczytu z udziałem przewodniczących konferencji biskupów i przełożonych zgromadzeń zakonnych, jaki odbył się przed rokiem w Watykanie.

Grupa zadaniowa – głosi nota – będzie pomagać episkopatom oraz zakonom na ich prośbę w „przygotowywaniu i aktualizacji wytycznych w sprawie ochrony małoletnich, zgodnie z zaleceniami Kongregacji Nauki Wiary oraz obowiązującym prawodawstwem kanonicznym w kwestii nadużyć”, szczególnie zaś zgodnie z papieskim dokumentem z maja zeszłego roku.

Watykan wyjaśnił, że przygotowanie wytycznych pozostaje kompetencją i odpowiedzialnością poszczególnych episkopatów, instytutów zakonnych i stowarzyszeń życia apostolskiego.

W skład grupy wejdą też eksperci prawa kanonicznego różnej narodowości – ogłosił Watykan.

„Wkrótce zostanie też ogłoszone vademecum, proste narzędzie do dyspozycji wszystkich biskupów” – zapowiedział były watykański rzecznik i koordynator zeszłorocznego szczytu ksiądz Federico Lombardi.

(tos, PAP)

REKLAMA

2131525996 views

REKLAMA

REKLAMA

2131526011 views

REKLAMA

REKLAMA

2133322331 views

REKLAMA

2131526021 views

REKLAMA

2131526024 views

REKLAMA

2131526028 views