REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Archidiecezja chicagowska ogłosiła plan otwarcia szkół jesienią

Archidiecezja chicagowska ogłosiła plan otwarcia szkół jesienią

-

Archidiecezja Chicago ogłosiła plan bezpiecznego ponownego otwarcia jesienią budynków szkolnych i prowadzenia zajęć. W pandemii koronawirusa, która rozpoczęła się w marcu tego roku, chicagowskie szkoły katolickie prowadziły zajęcia wirtualne dla 70 tys. uczniów.

„Żyjemy w niezwykłych czasach i naszym zamiarem jest, aby tej jesieni ponownie bezpiecznie otworzyć nasze budynki szkolne dla wszystkich rodzin” – oświadczył dr Jim Rigg, kurator Archidiecezji Szkół Katolickich w Chicago. „Takie ponowne otwarcie wymagało starannego i sumiennego planowania ze strony naszych pracowników, wraz z konsultacjami ze strony lekarzy, urzędników państwowych i lokalnych, wychowawców, rodziców i innych. Wierzymy, że osobiste nauczanie jest najlepszym sposobem na przyniesienie korzyści naszym uczniom i zobowiązujemy się do nauczania w bezpieczny sposób”.

REKLAMA

Archidiecezja deklaruje, że bezpieczeństwo uczniów i pracowników będzie priorytetem w działaniach, wobec czego – jeśli nastąpi nawrót pandemii i wzrost przypadków, może się zdarzyć, że szkoły zostaną ponownie zamknięte.

Plan otwarcia szkół katolickich przygotowano w oparciu o pracę Archidiecezjalnej Grupy Zadaniowej COVID-19, przepisy stanowe, panel ekspertów medycznych, urzędników stanowych, lokalnych, księży, dyrektorów szkół i rodziców. Wg zasad nakreślonych przez grupę zadaniową, uczniowie powyżej 2 roku życia oraz pracownicy szkoły będą zobowiązani do noszenia masek podczas pobytu w pomieszczeniach zamkniętych. Maski będzie można zdjąć jedynie w porze lunchu i przerwy i tylko wtedy, kiedy uczniowie będą przebywali w bezpiecznej odległości od siebie. Diecezja deklaruje, że szkoły zapewnią nowe procedury odbierania i odprowadzania uczniów, ścieżki spacerowe w budynkach i inne środki ograniczające fizyczne interakcje uczniów. Rodzice uczniów będą proszeni o codzienne kontrolowanie temperatury swoich dzieci, a temperaturę będę sprawdzać również pracownicy szkoły na miejscu. Rodziny, które nie są gotowe na powrót swoich dzieci do klas, będą miały możliwość nauki online.

„Ciężko pracowaliśmy nad stworzeniem planu ponownego otwarcia, który uznawałby wielkie korzyści płynące z prowadzenia zajęć w szkole i nadal wyrażałby nasze zaangażowanie w ochronę ludzkiego życia” – powiedział kardynał Blase Cupich.

Więcej informacji na temat szkół katolickich w archidiecezji chicagowskiej można znaleźć na stronie: schools.archchicago.org .

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks