REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago AP: Lauren Underwood pokonała Jima Oberweisa w 14. okręgu

AP: Lauren Underwood pokonała Jima Oberweisa w 14. okręgu

-

Demokratyczna kongresmenka USA Lauren Underwood pokonała kandydata republikanów, stanowego senatora Jima Oberweisa w 14. okręgu wyborczym – uznała w czwartek agencja AP. Demokratka tym samym zachowa swoje miejsce w Izbie Reprezentantów USA. Oberweis do czwartku nie uznał swojej porażki wyborczej.

Ubiegająca się o reelekcję Underwood w środę zwiększyła swoją przewagę nad Oberweisem z 3524 do 4288 głosów po doliczeniu kolejnych 2910 głosów przez komisję wyborczą w powiecie Will. Underwood prowadziła nad Oberweisem stosunkiem 50,5% do 49,5% , kiedy agencja AP ogłosiła jej zwycięstwo. Chociaż w noc wyborczą przegrywała 895 głosami, nie uznała swojej porażki. Kiedy demokratka apelowała o wstrzymanie się z ogłaszaniem zwycięzcy z uwagi na niezliczone jeszcze głosy oddane korespondencyjnie i warunkowe (provisional ballots), republikanin o swoim zwycięstwie informował w mediach społecznościowych.

W czwartek po ogłoszeniu przez AP wygranej Underwood sztab Oberweisa nie uznał jej zwycięstwa i poinformował, że będzie domagać się ponownego przeliczenia głosów.

Dwa lata temu Underwood pokonała ubiegającego się o czwartą kadencję republikanina Randy’ego Hultgrena 5-procentową przewagą (15 tys. głosów).

Dyplomowana pielęgniarka, która była doradczynią federalnego departamentu zdrowia i opieki społecznej, stała się wtedy pierwszą czarnoskórą kobietą reprezentującą 14. dystrykt w Kongresie Stanów Zjednoczonych.

Biznesmen Jim Oberweis kilka razy startował w wyborach do Senatu USA, a w 2006 r. starał się o urząd gubernatora Illinois. Od 2013 r. jest w Senacie Illinois i reprezentuje 25. okręg wyborczy. Jego obecna kadencja kończy się w styczniu 2021 r.

14. okręg wyborczy obejmuje północno-wschodnią część Illinois, w tym część powiatów Lake, McHenry, Kane, DeKalb, Kendall, DuPage i Will.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks