REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Amazon na zakupach w rejonie Chicago

Amazon na zakupach w rejonie Chicago

-

Gazeta ,,Chicago Tribune” poinformowała, że internetowy gigant Amazon zapłacił ponad 50 milionów dolarów za „Old Chicago” – teren po słynnym parku rozrywki i centrum handlowym w Bolingbrook koło Wietrznego Miasta.

Działka prawdopodobnie zostanie zamieniona w centrum dystrybucyjne, jedno w szerokiej już sieci takich centrów w całym regionie Chicago.

REKLAMA

Old Chicago miało być ponadczasową inwestycją, jedynym w swoim rodzaju nowatorskim połączeniem centrum rozrywkowego i zakupowego. Niestety, choć wyprzedziło swoje czasy, to miało swoistego pecha.

Centrum Old Chicago działało jednak tylko 5 lat. Masywny budynek Old Chicago posiadał 16-piętrową kopułę i był bardzo kłopotliwy – pękł już w trakcie budowy, co podniosło koszty budowy. Centrum odnotowało również inne problemy – na oczach widzów artysta spadł z trapezu w czasie występu akrobatycznego. Również sama lokalizacja nie była atrakcyjna. Na dodatek, niedługo po otwarciu Old Chicago, w Gurnee powstało centrum Great America Six Flags. Zabrało ono Old Chicago klientów. Powstałe później podobne centra – łączące obie funkcje, rozrywkę i zakupy – West Edmonton Mall w Kanadzie i Mall of America odniosły sukces.

W centrum znajdowało się 200 sklepów o niewielkiej powierzchni. Konsekwentnie spadały obłożenie i liczba odwiedzających. Budynek, popadający w ruinę po zamknięciu centrum w 1980 roku, został zburzony w roku 1986.

Z rejestru aktów własności Will County wynika, że 21 stycznia 2020 roku Amazon zapłacił za teren 50,5 mln dolarów. Teren o powierzchni 119 akrów znajduje się po wschodniej i zachodniej stronie Illinois Route 53, na południe od Interstate 55. Adres działki to 200 Old Chicago Drive.

O transakcji jako pierwsza poinformowała „Chicago Tribune”. Amazon odmówił skomentowania swoich planów dotyczących działki, a tylko ogólnikowo stwierdził, że „zakup terenu w Bolingbrook zapewnia nam (Amazonowi – przyp.red.) elastyczność pozwalającą szybko reagować na nasze przyszłe potrzeby sieciowe”.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks