REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Amazon Fresh zatrudni 1,5 tys. osób w rejonie Chicago

Amazon Fresh zatrudni 1,5 tys. osób w rejonie Chicago

-

1,5 tys. osób w rejonie Chicago zatrudni Amazon Fresh w swoich sklepach spożywczych na przedmieściach Chicago.

Firma ogłosiła we wtorek, że zatrudni w rejonie Chicago 1500 osób – wszystkie będą pracować w Amazon Fresh – sieci sklepów spożywczych należących do giganta sprzedaży internetowej.

Mający siedzibę w Seattle koncern nie ujawnił adresów sklepów ani dat otwarcia, ale wiadomo, że mieścić się one będą w Naperville, Bloomingdale, Oak Lawn i Schaumburgu.

Firma ogłosiła, że będzie zatrudniać pracowników zarówno na część, jak i na cały etat na różne stanowiska, w tym managerskie. Pracownicy będą szkoleni jednocześnie do różnych ról: obsługi klienta, pracy na kasie, wykładania na półki towarów oraz pakowania zamówień klientów. Firma planuje, że podstawowa płaca wynosić będzie 15 dolarów za godzinę.

Pierwszy sklep Amazon Fresh otwarto w Woodland Hills w Kalifornii. Sklep o powierzchni 35 tysięcy stóp kwadratowych oferuje dowóz zamówień tego samego dnia dla użytkowników Prime. W sklepie można zrobić zakupy z pomocą tzw. Amazon Dash Cart – inteligentnego wózka zakupowego, który wykorzystuje technologię czujników do śledzenia towarów i zamyka transakcję kiedy klienci wychodzą ze sklepu bez konieczności przejścia przez kasę.

Amazon prowadzi już 30 zautomatyzowanych sklepów w dużych miastach. W 2017 roku wykupił również sieć Whole Foods.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks