REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAlkoholowe sprzeczności chicagowskich radnych

Alkoholowe sprzeczności chicagowskich radnych

-

Podczas gdy radny 40. okręgu wyborczego w Chicago Pat O’Connor zaproponował wydłużenie godzin handlu alkoholem w niedzielę, radny 45. okręgu John Arena wystąpił z planem zakazu otwierania nowych sklepów monopolowych w Jefferson Park i Gladstone Park. Plan Areny wejdzie pod głosowanie rady miejskiej do 30 kwietnia. 

fot.David Shankbone/Wikipedia
fot.David Shankbone/Wikipedia

REKLAMA

Propozycja O’Connora wydłużenia godzin sprzedaży alkoholu o trzy godziny (od 8, a nie jak dotychczas od 11) dotyczy tylko sklepów o powierzchni większej niż 10 tys. stóp kw., z czego nie więcej niż 25 proc. zajmują półki z alkoholem. Kilku radnych odrzuciło ten pomysł, twierdząc, że nie życzą sobie ani swoim wyborcom, by od rana przed sklepami gromadzili się alkoholicy, ani też nie chcą przyczyniać się do spożywania alkoholu o tak wczesnej porze. Nowe zarządzenie nie obejmowałoby dużych sklepów monopolowych, jak Binny’s Beverage Depot, ponieważ półki z napojami wyskokowymi zajmują tam niemal całą powierzchnię.

Zezwolenie na sprzedaż alkoholu w niedzielę dopiero od 11 obowiązuje od kilkudziesięciu lat i było wprowadzone pod naciskiem grup religijnych, które domagały się, by niedzielne poranki uszanować jako czas zarezerwowany na modlitwę w kościele. Plan O’Connora również zostanie poddany pod głosowanie rady miejskiej jeszcze w tym miesiącu.

W 45. okręgu radny Arena proponuje zablokowanie licencji na sprzedaż alkoholu w centrum biznesowym Jefferson Park i Gladston Park oraz przy Central Ave., Higgins Ave., Northwest Highway i Nagle Ave. oraz częściowo na Montrose Ave. i przy Irving Park Road.

Z zarządzenia o zakazie otwierania nowych sklepów monopolowych zostanie wyłączony Pradeep Patel, właściciel dwóch sklepów w Rogers Park, który nosi się z zamiarem otwarcia lokalu alkoholowego przy 5636 N. Milwaukee Ave. z produktami niedostępnymi w innych sklepach w tym rejonie. Zarówno radny jak i okoliczni mieszkańcy wyrazili zgodę na ten plan, ponieważ Patel ma zamiar umieścić sklep w odremontowanym na własny koszt, opuszczonym budynku przy Milwaukee i Mason.

DNAInfo regularnie informuje o propozycjach i zmianach przeprowadzanych w 45. okręgu po konsultacjach radnego z mieszkańcami.

(eg)

REKLAMA

2117761696 views

REKLAMA

2117761846 views

REKLAMA

REKLAMA

2119558208 views

REKLAMA

2117761937 views

REKLAMA

2117762012 views

REKLAMA

2117762083 views