REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Alkoholowa amnestia dla nieletnich

Alkoholowa amnestia dla nieletnich

-

fot.tykejones /pixabay.com
fot.tykejones /pixabay.com

Parlament stanowy zatwierdził ustawę, zapewniającą nietykalność w obliczu prawa nieletnim, którzy wezwali pogotowie w celu uzyskania pomocy medycznej po spożyciu alkoholu. Dokument czeka na podpis gubernatora.

REKLAMA

Jeśli ustawa (HB 1336) wejdzie w życie, wówczas nieletni, którzy pili alkohol,  będą mogli zadzwonić po pomoc pod numer 911 bez obawy, że zostaną aresztowani za nielegalne spożycie napojów wyskokowych.

Dodatkowo regulacja uprawnia  policjantów do wydania orzeczenia, czy nieletni rzeczywiście kwalifikuje się do „alkoholowej amnestii”. Rokrocznie tysiące młodych ludzi umiera z przedawkowania alkoholu, dlatego celem ustawy jest prewencja tragedii. Ponad dwadzieścia stanów już wprowadziło podobne przepisy dotyczące ratowania życia nieletnich, którzy za dużo wypili.

Gubernator Bruce Rauner jeszcze nie powiedział, czy podpisze regulację sporządzoną na wzór już obowiązujących przepisów, które dotyczą przedawkowania heroiny.  Pozwalają one osobom odurzonym heroiną o zwrócenie się o pomoc medyczną bez żadnych konsekwencji prawnych.

Każdego roku 4700 nastolatków  w całych Stanach Zjednoczonych  umiera na skutek przedawkowania alkoholu.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks