REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Alkoholowa amnestia dla nieletnich podpisana

Alkoholowa amnestia dla nieletnich podpisana

-

fot.Foundry/pixabay.com
fot.Foundry/pixabay.com

Gubernator Bruce Rauner podpisał ustawę zapewniającą nietykalność w obliczu prawa nieletnim, którzy wezwali pogotowie w celu uzyskania pomocy medycznej po spożyciu alkoholu. Legislacja wejdzie w życie w przyszłym roku.

REKLAMA

Wraz z wejściem w życie ustawy HB 1336 nieletni, którzy pili alkohol, będą mogli poprosić o pomoc medyczną dla siebie lub kolegów dzwoniąc pod numer 911, bez obawy, że zostaną aresztowani za nielegalne spożycie napojów wyskokowych.

Dodatkowo regulacja uprawnia policjantów do wydania orzeczenia czy nieletni rzeczywiście kwalifikuje się do “alkoholowej amnestii”. Rokrocznie tysiące młodych ludzi umiera z przedawkowania alkoholu; celem ustawy jest prewencja tragedii. Ponad dwadzieścia stanów już wprowadziło podobne przepisy dotyczące ratowania życia nieletnich, którzy za dużo wypili.

Parlament stanowy zatwierdził w czerwcu regulację, która została sporządzona na wzór już obowiązujących przepisów odnośnie przedawkowania heroiny. Pozwalają one osobom odurzonym heroiną na zwrócenie się o pomoc medyczną bez żadnych konsekwencji prawnych.

Alkoholowa amnestia dla nieletnich wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks