REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago​​Alexander Pawlus miał grozić sąsiadom w Lake Forest, że ich zastrzeli 

​​Alexander Pawlus miał grozić sąsiadom w Lake Forest, że ich zastrzeli 

-

Alexander Pawlus przed sądem odpowie na postawione mu zarzuty związane z pogróżkami pod adresem sąsiadów w Lake Forest, na północnym przedmieściu Chicago. Pawlus podczas incydentu w lipcu miał grozić, że „zastrzeli wszystkich”. Policja rozpoczęła już procedurę unieważnienia mu pozwolenia na broń.

Z informacji przekazanych przez Departament Policji Lake Forest wynika, że funkcjonariusze 23 lipca ok. godz. 6 pm zostali wezwani do incydentu w okolicy 1300 North Western Ave. na tych północnych przedmieściach. Policję wezwali sąsiedzi 33-letniego Alexandra E. Pawlusa.

REKLAMA

Pawlus z balkonu apartamentowca miał krzyczeć, w tym rzucać przekleństwami, w kierunku grupy lokatorów na parkingu i grozić, że pójdzie po broń i „zastrzeli wszystkich”. Ludzie obawiając się o swoje bezpieczeństwo, wezwali policję.

Lokatorzy przebywali na zewnątrz, podczas gdy ekipa zakładów energetycznych ComEd kończyła prace nad przywróceniem zasilania w budynku mieszkalnym. Rano w dniu incydentu nad Lake Forest przeszła burza z ulewami, która spowodowała lokalne zalania.

Pawlus miał powiedzieć policji, że z balkonu zauważył, jak jeden z jego sąsiadów zagląda do jego samochodu na parkingu. Skonfrontował się z sąsiadem, który miał sugerować mu, że powinien zgłosić się do swojego ubezpieczyciela w związku z uszkodzeniem samochodu przez zalegającą wodę po ulewie.

Pawlus miał odpowiedzieć sąsiadowi, że nie zamierza składać raportu, ponieważ jego samochód nie został uszkodzony przez wodę.

Pawlus twierdził, że powiedział w myślach, ale nie na głos: „Zastrzelę cię z mojego AR-15” – wynika z policyjnego raportu, do którego dotarł portal Patch.

Funkcjonariusze zabrali Pawlusa do aresztu i został on oskarżony o napaść. Wyszedł z aresztu po zapłaceniu niewielkiej kaucji. Przed sądem stanie ponownie 26 sierpnia.

Policja z Lake Forest złożyła raport do policji stanowej (Illinois State Police) w celu unieważnienia Pawlusowi karty FOID i zabrania mu broni. Procedurę cofnięcia mu pozwolenia na broń wszczęto ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego (clear and present danger). Sprawa jest w toku.

(tos)

Leave a Reply 


REKLAMA

2102940666 views

REKLAMA

2102940899 views

REKLAMA

2104737291 views

REKLAMA

2102941042 views

REKLAMA

2102941142 views

REKLAMA

2102941251 views