REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAl Gore popiera Billa Daley’ego, a Sun-Times Lori Lightfoot

Al Gore popiera Billa Daley’ego, a Sun-Times Lori Lightfoot

-

Były wiceprezydent USA Al Gore poparł Billa Daley’ego w wyścigu na urząd burmistrza Chicago. Niespodziankę sprawiła gazeta „Chicago Sun-Times” udzielając rekomendacji wyborczej Lori Lightfoot.

REKLAMA

Al Gore udzielił oficjalnego poparcia na urząd burmistrza Billowi Daley’emu podczas mini szczytu klimatycznego zorganizowanego w Chicago 8 lutego. Gore, który jest nie tylko byłym wiceprezydentem, ale też działaczem na rzecz środowiska, omawiał z Daley’m kwestie związane z globalnym ociepleniem i jego katastrofalnymi konsekwencjami dla ludzkości. Bill Daley przedstawił podczas mini szczytu strategie klimatyczne, jakie planuje realizować w Chicago, jeśli wygra wybory na burmistrza.

Tymczasem gazeta ,,Chicago Sun-Times” sprawiła niespodziankę udzielając rekomendacji wyborczej Lori Lightfoot, byłej przewodniczącej rady policji chicagowskiej i byłej asystent prokuratora federalnego. Lori Ligtfoot jest pierwszą zdeklarowaną przedstawicielką gejowskiej społeczności kandydującą na burmistrza Chicago; ma żonę i córkę.

Gazeta ,,Chicago Sun-Times” uznała Lori Lightfoot za najlepiej przygotowaną do sprawowania urzędu włodarza miasta spośród wszystkich czternastu kandydatów.

Wybory municypalne odbędą się w Chicago 26 lutego. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska minimalnej wymaganej większości 50 proc. plus jeden głos, to w kwietniu odbędzie się druga tura wyborów. W dogrywce pojedynkować się będą zdobywcy największej liczby głosów. W elekcji do władz Chicago mieszkańcy miasta wybierać będą – oprócz burmistrza (ang. mayor) – sekretarza (city clerk) i skarbnika (city treasurer) oraz radnych 50 okręgów (ang. wards).

W poniedziałek 11 lutego rozpoczęło sie wczesne głosowanie we wszystkich 50 okręgach miejskich, które potrwa do 25 lutego.

(ao)

Na zdjęciu: Bill Daley, Lori Lightfoot fot.Facebook

REKLAMA

2100199758 views

REKLAMA

REKLAMA

2100199991 views

REKLAMA

REKLAMA

2101996383 views

REKLAMA

2100200134 views

REKLAMA

2100200235 views

REKLAMA

2100200345 views