REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Agencja S&P obniżyła rating zadłużenia powiatu Cook

Agencja S&P obniżyła rating zadłużenia powiatu Cook

-

Agencja S&P Global Ratings obniżyła notowania zadłużenia Cook County o jeden stopień z powodu niedofinansowania funduszy emerytalnych pracowników powiatowych.

Rating obligacji powiatu Cook agencja S&P obniżyła do „A+” ze wcześniejszego poziomu „AA-”. Ocena obligacji (Cook County’s Sales Tax and General Obligation Bonds) pozostaje na poziomie inwestycyjnym.

REKLAMA

Agencja ratingowa S&P Global zwróciła uwagę, że chociaż powiat od 2016 roku zwiększył finansowanie poważnie zadłużonych funduszy emerytalnych, w tym wpływami z podatku od sprzedaży, to i tak „jego zdolność do spełnienia planowanych płatności w perspektywie długoterminowej pozostaje ciągłym wyzwaniem”.

„Jesteśmy bardzo zawiedzeni decyzją o obniżce ratingu obligacji powiatu Cook, ale zadowoleni z tego, że S&P pochwaliła nasze działania w zakresie zarządzania ukierunkowane na zmniejszenie przejętego po wcześniejszej administracji zadłużenia” – powiedział rzecznik powiatu Cook Ted Nelson.

Chociaż fundusze emerytalne oceniono jako „bardzo słabe”, S&P nie spodziewa się pogorszenia sytuacji w ciągu najbliższych dwóch lat. Jednak nie wykluczyła obniżki po upływie dwóch lat.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA