REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAgenci federalni wspierają chicagowską policję w walce z handlem bronią

Agenci federalni wspierają chicagowską policję w walce z handlem bronią

-

Nowa grupa zadaniowa (Gun Investigations Team  GIT), która ma skupić się na zatamowaniu przepływu i handlu nielegalną bronią w Chicago oraz wzmocnić kompleksową strategię policji w walce z przestępczością, rozpoczęła działalność wraz z początkiem tygodnia  ogłosił w poniedziałek komendant David Brown. W skład GIT weszli także agenci federalni.

Gun Investigations Team ma usprawnić wysiłki organów ścigania m.in. w ustalaniu, skąd pochodzi nielegalna broń oraz doprowadzaniu przed wymiar sprawiedliwości  handlarzy i nabywców. W ramach tej 50-osobowej grupy zadaniowej funkcjonariusze Chicago Police Department (CPD) współpracują z agentami federalnymi z Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych (ATF) oraz zespołem śledczym do spraw broni palnej.

REKLAMA

Funkcjonariusze policji przydzieleni do GIT zostaną specjalnie przeszkoleni przez ATF w zakresie śledztw dotyczących handlu bronią. Grupa będzie prowadziła śledztwa także międzystanowe. Celem jest przechwycenie i odzyskanie broni palnej, która w przeciwnym razie trafiłaby w ręce brutalnych przestępców.

Grupa będzie współpracować z biurem prokuratora stanu Illinois w powiecie Cook oraz biurem prokuratora federalnego przy formułowaniu zarzutów przeciwko przestępcom zajmujących się handlem bronią w Chicago.

O planach powołania przez Departament Sprawiedliwości USA grupy zadaniowej do zwalczania proliferacji nielegalnej broni komendant Brown poinformował po wizycie 12 lipca w Białym Domu. Prezydent Joe Biden rozmawiał z liderami organów ścigania z całego kraju, w tym szefem chicagowskiej policji, o strategii w walce z przestępczości z bronią palną w dużych miastach.

Wizyta Browna w Waszyngtonie miała miejsce zaledwie kilka dni po krótkiej wizycie prezydenta w Crystal Lake na północnych przedmieściach Chicago. Burmistrz Lori Lightfoot, witając prezydenta Bidena na płycie lotniska O’Hare 7 lipca, miała omówić z nim krótko kwestię przemocy w Wietrznym Mieście.

Po spotkaniu Browna z Bidenem, Lightfoot powiedziała, że z radością przyjmuje wszelką pomoc federalną dotyczącą problemu przemocy w Chicago – w tym zapowiedzianą przez prezydenta grupę zadaniową. Jej zdaniem miasto bardziej skorzysta z posiłków agencji ATF, DEA i FBI niż z obecności Gwardii Narodowej.

(tos, jm)

REKLAMA

2119314672 views

REKLAMA

2119314764 views

REKLAMA

REKLAMA

2121111115 views

REKLAMA

2119314827 views

REKLAMA

2119314882 views

Bękarty wojny

Loty nad lodową pustynią

Świat na haju

Urodził się, by być Wielkim

REKLAMA

2119314922 views