REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Adwokat poniżonej przez policję wnioskuje o specjalnego prokuratora

Adwokat poniżonej przez policję wnioskuje o specjalnego prokuratora

-

Adwokat kobiety, która − jak twierdzi w pozwie sądowym − po aresztowaniu została rozebrana do naga przez policjantów, zwrócił się z wnioskiem o mianowanie specjalnego prokuratora, który zbada procedury stosowane w departamencie policji w powiecie LaSalle.

Kadr z kamery przemysłowej fot. youtube.com
Kadr z kamery przemysłowej fot. youtube.com

REKLAMA

Terry Ekl, były prokurator, we wniosku złożonym w sądzie powiatowym stwierdza, że „w prowadzonym śledztwie obecny prokurator pozostaje w konflikcie interesów wobec oficerów policji”.

Terry A. Ekl fot. eklwilliams.com
Terry A. Ekl fot. eklwilliams.com

Adwokat domaga się, by specjalny prokurator sprawdził zasadność zarzutów karnych, które mogą być postawione czterem stróżom prawa.

Dana Holmes, mieszkanka Coal City, w pozwie złożonym w sądzie federalnym w ubiegłym miesiącu utrzymuje, że została pozbawiona odzieży przez policjantów niezgodnie z prawem po jej aresztowaniu za jazdę w stanie nietrzeźwym. Cały incydent został zarejestrowany przez więzienne kamery.

− Mianowanie specjalnego prokuratora leży nie tylko w interesie Dany Holmes, ale wszystkich mieszkańców powiatu LaSalle − powiedział Ekl po złożeniu sądowego wniosku. − Prokurator zbada procedurę stosowaną przez policjantów i ustali, czy powinny zostać wniesione przeciwko nim zarzuty karne.

Prawnik ponownie zapewnił, że zgłosiły się już inne kobiety, które rozebrano do naga w powiatowym więzieniu. Sędzia federalny wydał zakaz niszczenia więziennego nagrania z udziałem Dany Holmes.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks