REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Adwokat okradł zmarłego klienta

Adwokat okradł zmarłego klienta

-

Na cztery i pół roku więzienia został skazany były prawnik z podmiejskiego Mount Prospect, który okradał starszych, często cierpiących na demencję klientów. Po śmierci jednego z klientów, adwokat ukradł z jego konta blisko 700 tys. dolarów.

50-letni Robert Beck z Mount Prospect był adwokatem z praktyką zarejestrowaną w Wheaton. Specjalizował się w obsłudze prawnej obrotu nieruchomościami. W 2014 r. został zatrzymany i oskarżony o oszukiwanie i okradanie swoich klientów – często ludzi starszych i cierpiących na demencję. Zdaniem prokuratury nieuczciwy prawnik ukradł swoim klientom łącznie ponad milion dolarów.

REKLAMA

W związku z zarzutami o kradzież w 2016 r. Robert Beck stracił licencję adwokacką, a we wrześniu 2017 r. przyznał się do kradzieży blisko 700 tys. dol. z konta zmarłego klienta. Prokuratura wniosła o karę 10 lat więzienia. 23 stycznia sędzia powiatu DuPage Liam Brennan skazał Becka na 4,5 roku pozbawienia wolności. W uzasadnieniu wyroku sędzia podkreślił, że czyn skazanego naruszył normy etyczne zawodu prawnika i nienaruszalną zasadę zaufania pomiędzy adwokatem i klientem.

Przed aresztowaniem Robert Beck był znany z prowadzenia wystawnego życia. Miesięczne koszty utrzymania jego domu w Mount Prospect wynosiły 29 tys. dol. Były prawnik o przedterminowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po dwóch latach spędzonych w więzieniu.

(gd)

Na zdjęciu: Robert Beck fot.DuPage County State’s Attorney

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA