REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Adler Planetarium ma 90 lat

Adler Planetarium ma 90 lat

-

Popularne chicagowskie planetarium we wtorek skończyło 90 lat. Okrągłe urodziny świętowano podczas wirtualnej imprezy astronomicznej, a kto ją przegapił, ten może obejrzeć wirtualną wystawę dotyczącą historii placówki.

Adler Planetarium otworzyło swoje progi 12 maja 1930 roku na niewielkim kawałku ziemi wystającej z jeziora Michigan. Było to pierwsze planetarium zbudowane poza Europą i do dziś jest najstarsze na zachodniej półkuli. Założycielem placówki był przedsiębiorca Max Adler, a wstęp do planetarium kosztował 25 centów.

REKLAMA

Z okazji 90 urodzin planetarium we współpracy z Astro Artists Club zorganizowało we wtorek na youtube wirtualne wydarzenie dla całej rodziny. W internecie, na Google Arts & Culture, trwa również wirtualna wystawa  ,,90 Years of Stellar Connections” prezentująca historię jednej z najbardziej popularnych placówek kulturalnych w Chicago.

W styczniu zaprezentowano również nowe logo placówki. Była to pierwsza zmiana wizerunku od chwili jej powstania w 1930 roku. Żółta stylizowana litera A ma przypominać odwiedzającym, by zawsze spoglądać w górę i „sięgać po gwiazdy”. Żółty kolor ma również sygnalizować optymizm i przypominać o kolorze słońca.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA