REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoAbbate: "Nie pamiętam pobicia Obryckiej"

Abbate: “Nie pamiętam pobicia Obryckiej”

-

Anthony Abbate przyznał, że nie pamięta pobicia Karoliny Obryckiej, ponieważ był zamroczony alkoholem. Przed sądem federalnym w Chicago toczy się sprawa o próbę zatuszowania pobicia Polki , do którego doszło w 2007 roku. Karolina Obrycka nie złożyła jeszcze zeznań. Polka uczestniczy w każdej rozprawie.  

fot. Karolina Obrycka oskarżyła chicagowską policje o próbę zatuszowania sprawy jej pobicia

REKLAMA

Zeznając we wtorek przed sądem Anthony Abbate mówił, że feralnego dnia w lutym 2007 roku przyszedł do baru aby „upić się do nieprzytomności” po tym, jak dowiedział się o chorobie swego ukochanego psa. Znajomi i inna barmanka pracująca w “Jesse’s Shortstop” potwierdzają, że policjant już wcześniej był tego dnia w lokalu, gdzie konsumował alkohol. Abbate wdał się w awanturę ze znajomym, który zasugerował, że “może uśpić” jego chorego czworonoga. Policjant został wyrzucony z baru, ale wrócił tam jeszcze tego samego wieczoru, aby kontynuować picie. Karolina Obrycka, która pracowała na wieczornej zmianie początkowo serwowała mężczyźnie drinki. Kiedy uznała, że Abbate jest już mocno wstawiony, odmówiła mu sprzedaży alkoholu. Wtedy niezadowolony klient zaatakował barmankę. Pobicie drobnej kobiety, przez rosłego mężczyznę zostało nagrane przez znajdujące się w lokalu kamery.

Anthony Abbate przyznał również, że zupełnie nie pamięta zajścia ani kolejnych godzin, w tym licznych telefonów wykonanych do znajomych i kolegów z policji. “Musiałem wydzwaniać do nich po pijaku” – przekonywał Abbate.

Mężczyzna twierdził także, że po tym jak zobaczył nagranie nie uważa już, że pobił barmankę “w samoobronie”, jak początkowo twierdził.

Bliski przyjaciel policjanta Gary Ortiz, zeznając w czwartek przed sądem zaprzeczył, jakoby Abbate próbował zatuszować całe zajście i zablokować ujawnienie nagrania ataku. Przyjaciel byłego policjanta zeznał, że próbował pomoc Polce, która skarżyła się na ból kręgosłupa. “Mówiłem jej, żeby pojechała do szpitala” – zeznał Ortiz. “Powiedziałem jej, że kiedy Tony się obudzi i zorientuje się co zrobił, na pewno przeprosi i będzie chciał jej to wynagrodzić. Znam go, wiem jaki jest” – mówił przed sądem przyjaciel byłego policjanta.

W dokumentach złożonych w sądzie federalnym Karolina Obrycka twierdzi, że Ortiz nie chciał jej pomóc, lecz usiłował ją przekupić.

Zeznając pod przysięgą, Gary Ortiz przekonywał, że nie naraziłby się na karę wiezienia i problem z prawem, tylko po to by komuś pomóc.

Proces w sprawie próby zatuszowania sprawy pobicia Karoliny Obryckiej rozpoczął się w poniedziałek przed sądem federalnym w Chicago. Polka do tej pory nie została jeszcze przesłuchana.

Zobacz także: Rusza kolejny proces w sprawie pobicia Karoliny Obryckiej

Sprawa pobicia kobiety zyskała światowy rozgłos, kiedy w internecie pojawiło się upublicznione przez prawników Polki nagranie wideo. Anthony Abbate za napaść i pobicie został skazany na dwa lata dozoru sądowego i dyscyplinarnie zwolniony ze służby w chicagowskiej policji.

km

5 KOMENTARZE

  1. wg mnie powinni wszystkie bary pozamykac, tam nic nie ma dobrego, ilez to rodzin jest rozbitych przez bary i awantur.w obole powinno sie zakazac picia, naukowcy udowodnili ze nawet najmiejsza dawka alkoholu uszkadza komorki mozgowe odpowiedzialne za swiadomosc!A kolezance Karolinie radze aby nie pracowala wiecej w barach i zycze jej wysokiego odszkodowania.

REKLAMA

2118942037 views

REKLAMA

2118942135 views

REKLAMA

REKLAMA

2120738491 views

REKLAMA

2118942209 views

REKLAMA

2118942270 views

REKLAMA

2118942323 views