REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 83-letni Jan Kopeć z Archer Heights zginął potrącony podczas jazdy na rowerze

83-letni Jan Kopeć z Archer Heights zginął potrącony podczas jazdy na rowerze

-

Nie żyje 83-letni Jan Kopeć, mieszkaniec Archer Heights. Został śmiertelnie potrącony w czasie jazdy na rowerze niedaleko skrzyżowania Kostner Avenue i Archer Avenue.

Do wypadku doszło w piątek około godziny 6:00 pm. Mężczyzna jechał po Kostner Avenue w kierunku północnym. Pierwszeństwa nie ustąpił mu jadący samochodem FORD w kierunku południowym 56-letni Mario Aguilar. Jan Kopeć zmarł na miejscu zdarzenia.

Aguilar został oskarżony o przestępstwo podczas prowadzenia samochodu z odebranym/zawieszonym prawem jazdy. Mężczyzna stracił wcześniej prawo jazdy za prowadzenie pod wpływem środków odurzających.

Jan Kopeć, którego pogrzeb zaplanowano na wtorek, 25 sierpnia na Cmentarzu Resurrection w Justice, był szóstą osobą, która zginęła w czasie jazdy na rowerze na ulicach Chicago w tym roku. W zeszłym tygodniu zmarł 56-letni Mark Goodman, który doznał urazu mózgu w wypadku z innym rowerzystą na Lakefront Trail w pobliżu Belmont Avenue. Czterech rowerzystów zginęło na ulicach Chicago w 2019 roku, a w poprzednich latach po 6 rowerzystów rocznie.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks