REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago8-latka zastrzelona w biały dzień na ulicy w Little Village

8-latka zastrzelona w biały dzień na ulicy w Little Village

-

8-letnia dziewczynka została śmiertelnie postrzelona w głowę w biały dzień w sobotę na ulicy w dzielnicy Little Village na południowym-zachodzie miasta. Kolejne dziecko w Chicago stało się przypadkową ofiarą przestępczości z bronią palną. Zginęła od kuli przeznaczonej dla członka ulicznego gangu. Aktywiści i burmistrz Lori Lightfoot wzywają świadków strzelaniny do współpracy z policją. 

Około 2.45 po południu w sobotę 22 stycznia 8-letnia dziewczynka przebywała wraz z matką w rejonie 400 West 26th Street na południowym-zachodzie Chicago, kiedy uzbrojony napastnik zaczął strzelać w kierunku mężczyzny wychodzącego z pobliskiego sklepu. Zdaniem policji był on zamierzonym celem strzelającego.

REKLAMA

Dwie kule trafiły dziewczynkę w głowę. 8-latka, zidentyfikowana jako Melissa Ortega, została przewieziona w stanie krytycznym do szpitala powiatowego im. Strogera, gdzie później zmarła.

26-letni mężczyzna, który był celem sprawcy, został postrzelony w plecy i w stanie krytycznym przewieziony do szpitala Mount Sinai. Ranny to według policji członek ulicznego gangu.

W pobliżu strzelaniny, w zaparkowanym samochodzie, znajdowało się inne dziecko – poinformowali detektywi z 4. rejonu chicagowskiej policji. Kula rozbiła szybę, ale 8-latek nie został ranny.

„Tragiczne i bezsensowne morderstwo 8-letniej Melissy wstrząsnęło naszym miastem. Nie ma słów pocieszenia, gdy życie dziecka zostaje przerwane. Nie ma słów, które mogą opisać żal rodziny” – napisał w niedzielę na Twitterze komendant chicagowskiej policji, nadinspektor David Brown.

W poniedziałek komendant powiedział, że konflikt ulicznych gangów w dzielnicy Little Village doprowadził do śmierci Melissy.

Zapewnił, że jego departament nie spocznie, dopóki sprawcy nie zostaną postawieni przed sądem. W poniedziałek informował również, że policja dysponuje obiecującymi informacjami, które mogą bardzo szybko doprowadzić do aresztowania sprawców morderstwa dziewczynki.

Na Twitterze burmistrz Lori Lightfoot zachęca każdego, kto może posiadać informacje w sprawie strzelaniny w Little Village, do przekazywania ich prowadzącym śledztwo.

„Nie możemy pozwolić, by strach zabił w nas człowieczeństwo” – napisała Lightfoot. „Proszę zgłoś się, aby rodzina Melissy wiedziała, że ​​jest dla niej sprawiedliwość”.

Burmistrz przypomniała o programie gratyfikacji informacji ws. sprawców strzelanin, w ramach którego oferowana jest wypłata do 10 tys. dol. za aresztowanie i do 15 tys. dol. za wyrok skazujący.

Grupa aktywistów społecznych w sobotę wieczorem zaoferowała nagrodę w wysokości 2000 dol. za informacje, które doprowadzą do aresztowania sprawcy śmiertelnego postrzelenia 8-latki.

Zastrzelona 8-letnia Melissa Ortega była uczennicą szkoły Emiliano Zapata Academy przy 2728 S. Kostner Ave. Z informacji na portalu GoFundMe, na którym ogłoszono zbiórkę pieniędzy na pomoc w pokryciu kosztów pogrzebu dziewczynki, wynika, że wraz z matką przeprowadziła się do Chicago z Meksyku, aby rozpocząć nowe życie, w sierpniu ubiegłego roku. Dziewczynka ma zostać pochowana w jej rodzinnym mieście w Meksyku.

Była to kolejna strzelanina tylko w jednym tygodniu, której ofiarą padło niewinne dziecko. We wtorek 18 stycznia zastrzelono w Chicago pięcioro dzieci.

Joanna Trzos

j.trzos@zwiazkowy.com

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2109201547 views

REKLAMA

2109201779 views

REKLAMA

REKLAMA

2110998170 views

REKLAMA

2109201920 views

REKLAMA

2109202019 views

REKLAMA

2109202127 views