REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago57. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago z polskimi akcentami

57. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Chicago z polskimi akcentami

-

W październiku do Chicago powraca święto kina. W środę 13 października rozpoczyna się bowiem 57. Chicago International Film Festival – najdłużej trwający festiwal filmowy w Ameryce Północnej. Potrwa do 24 października i będzie miał polskie akcenty. 

Program obejmuje pokazy w salach kinowych, w kinach samochodowych drive-in oraz w internecie. Zobaczymy ponad 80 filmów pełnometrażowych i 60 krótkometrażowych z całego świata. Uczestnicy festiwalowych pokazów muszą pokazać kartę szczepień przeciwko koronawirusowi lub negatywny wynik testu przeprowadzonego 72 godziny przed wydarzeniem. Wszystkich obowiązują maski.

REKLAMA

W tym roku podczas festiwalu będzie można zobaczyć tylko jedną fabularną, pełnometrażową produkcję polską – film „Cicha ziemia” (Silent Land) w reżyserii Agaty Woszczyńskiej. To historia pary, która wynajmuje wymarzoną willę na włoskiej wyspie. Po przybyciu na miejsce rzeczywistość zdaje się nie spełniać oczekiwań. Film zostanie zaprezentowany 15 i 17 października w AMC River East oraz od 14 października online.

Polskie akcenty ma także pokaz krótkometrażowych animacji „Shorts 2: Shifts and Rifts”. Jedną z części tej prezentacji będzie film „3geNarrations” wyreżyserowany przez Paulinę Ziółkowską Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Z bogatego festiwalowego katalogu warto polecić ponad godzinny (74 minuty) dokument „For the Left Hand” o pianiście Normanie Malone. Kiedy bohater dokumentu miał 10 lat, jego ojciec brutalnie zaatakował go młotkiem, co pozostawiło u chłopca na całe życie paraliż prawej strony ciała. Ale Malone nie porzucił swojej pasji do muzyki i opanował grę na fortepianie, używając tylko lewej ręki. Film jest historią przygotowań do wykonania – po raz pierwszy w wieku 78 lat – przez Normana Malone’a „Koncertu fortepianowego na lewą rękę” Ravela. Producentami i twórcami filmu są: reżyserzy Gordon Quinn i Leslie Simmer (z Kartemquin Films), Howard Reich (producent, krytyk muzyczny „Chicago Tribune”), Diane Moy Quon (producentka z Kartemquin Films) oraz Zbigniew Bzdak (autor zdjęć, fotoreporter „Chicago Tribune”). „For the Left Hand” będzie można zobaczyć 17 października w Gene Siskel Film Center, 20 października w AMC River East oraz od 14 października online.

Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.chicagofilmfestival.com.

Tam też można zakupić wejściówki na poszczególne seanse lub na pokazy online.

(em)

REKLAMA

2118774641 views

REKLAMA

REKLAMA

2118774743 views

REKLAMA

REKLAMA

2120571099 views

REKLAMA

2118774819 views

REKLAMA

2118774881 views

REKLAMA

2118774939 views