REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 56 zarzutów wobec zabójcy komendanta Bauera

56 zarzutów wobec zabójcy komendanta Bauera

-

Shomari Legghette fot.Chicago Police Department/EPA-EFE/REX/Shutterstockójca

Recydywista podejrzany o zamordowanie w lutym chicagowskiego komendanta policji Paula Bauera został formalnie postawiony w stan oskarżenia. Mężczyzna łącznie usłyszał 56 zarzutów.

REKLAMA

Wśród zarzutów znalazły się 24 zarzuty morderstwa pierwszego stopnia, sześć przemocy z użyciem broni palnej, dwa dotyczące posiadania narkotyków i szereg naruszeń związanych z bronią. Według aktu oskarżenia prokuratura będzie domagać się kary dożywocia wobec Shomari Legghette’a, oskarżonego o zabójstwo policjanta na służbie.

44-latek ma długą historię kryminalną, a na koncie co najmniej cztery wyroki skazujące, w tym za posiadanie narkotyków, pobicie oraz napaść zbrojną. Od chwili zatrzymania mężczyzna przebywa w areszcie bez możliwości wyjścia za kaucją.

Do zastrzelenia 53-letniego Paula Bauera doszło 13 lutego przed budynkiem rządowym Thompson Center w śródmieściu Chicago. Bauer wspomagał akcję interweniującej w okolicy grupy taktycznej. W budynku Thompson zauważył podejrzanego, którego opis odpowiadał usłyszanemu przez policyjne radio. Komendant udał się za nim w pieszy pościg. Podczas konfrontacji mężczyzna oddał w stronę Bauera kilka strzałów. Funkcjonariusz został trafiony w głowę, szyję, tułów, plecy i nadgarstek; zmarł po przewiezieniu do szpitala Northwestern Memorial.

Paul Bauer był weteranem policji z 31-letnim stażem. Jego śmierć to w Chicago pierwsze od siedmiu lat zabójstwo policjanta na służbie. Bauer był również najwyższym rangą funkcjonariuszem policji zabitym od lat 80.

(jm, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks