REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 500 mln dol. na renowację Willis Tower

500 mln dol. na renowację Willis Tower

-

Najwyższy budynek w Chicago – Willis Tower – czeka renowacja i rozbudowa. Za 500 mln dol. na dolnych piętrach drapacza chmur powstanie centrum handlowo-rozrywkowe. Prace ruszą w najbliższych miesiącach.

O planach renowacji poinformował 1 lutego burmistrz Chicago Rahm Emanuel i przedstawiciele firmy Blackstone, która w 2015 r. kupiła ikoniczny chicagowski wieżowiec za 1,3 mld dolarów. Renowacja Willis Tower – najwyższego budynku w Chicago – będzie kosztować 500 mln dolarów. Będzie to pierwsza rozbudowa w 43-letniej historii wieżowca, oddanego do użytku w 1974 roku.

REKLAMA

Blaskstone planuje stworzenie na dolnych piętrach budynku centrum handlowo-rozrywkowego o powierzchni 300 tys. stóp kwadratowych (27,9 tys. metrów kwadratowych). Na ponad 460 tys. stóp kw. istniejącej powierzchni (42,7 tys. metrów kw.) powstanie siłownia i centrum rekreacyjne dla mieszkańców budynku. Odnowiony zostanie również zewnętrzny taras i ogród.

Przy projekcie rozbudowy i renowacji Willis Tower zatrudnienie znajdzie 2,5 tys. osób. Prace mają rozpocząć się wiosną 2017 roku.

(gd)
Na zdj. panorama Chicago z Willis Tower, fot.Jason Szenes/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks