REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 500 dolarów dla najbiedniejszych?

500 dolarów dla najbiedniejszych?

-

Władze Chicago rozważają propozycję wprowadzenia miesięcznej zapomogi dla najbiedniejszych rodzin, na pokrycie podstawowych kosztów życia.

W czerwcu br. radny 47. okręgu Ameya Pawar wystąpił do Emanuela z propozycją wprowadzenia programu, który wypłacałby 500 dolarów miesięcznie około tysiącowi najbiedniejszych rodzin w Chicago. Pieniądze miałyby pomóc w zaspokojeniu podstawowych potrzeb – żywności, mieszkania i transportu.

REKLAMA

Burmistrz Emanuel ma powołać specjalną grupę zadaniową z udziałem Pawara w celu bliższej analizy sprawy.

Dziennik „Chicago Tribune” relacjonuje, że Chicago byłoby największym miastem w kraju, które podjęłoby taki krok. Pawar powiedział gazecie, że burmistrz widzi plan jako część rozwiązania problemu ubóstwa i nierówności społecznych w naszym mieście w czasach, gdy nie można liczyć na pomoc ze strony rządu federalnego. Nie bez znaczenia byłoby również wpisanie programu na listę dokonań odchodzącego burmistrza.

Powołanie grupy zadaniowej przypada krótko po tym, jak burmistrz Rahm Emanuel ogłosił, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Również radny Pawar ogłosił, że nie startuje w kolejnych wyborach samorządowych. Nawet jeżeli burmistrz zatwierdzi plan, to jego wprowadzenie w życie spadnie na barki kolejnego burmistrza.

(jm)

fot.pxhere.com

6 KOMENTARZE

  1. Miasto 48 mld dol. długu i ten dług ciągle rośnie. Emanuel woli zrezygnować z urzędu, bo bankructwo coraz bliżej. Proponuje jednak pilotażowy program “universal basic income” i wcale nie chodzi tutaj o pomoc najbiedniejszym. W tym celu istnieje już welfare, medicaid i pomoc w ramach tych programów otrzymują także ludzie, którzy nie kwalifikują się do tych programów. Najważniejszy cel to uzależnienie ludzi od rządu i tworzenie jak największej ilości współczesnych niewolników. To jest główny cel “demokratów” i to potrafią najlepiej robić.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Marzę i wierzę

Gulasz z dynią

Smutne skutki dystansowania

Radny Reboyras na kwarantannie

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks