REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Dwie polskie parafie i klasztor zamknięte z powodu COVID-19

Dwie polskie parafie i klasztor zamknięte z powodu COVID-19

-

Co najmniej dwie polskie parafie w rejonie Chicago oraz klasztor karmelitów bosych w Indianie były zamknięte w niedzielę 1 listopada z powodu koronawirusa. Proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard w niedzielę nadal przebywał w szpitalu w stanie określanym jako krytyczny.

Na stronie internetowej Klasztoru Karmelitów Bosych w Munster, Indiana w niedzielę pojawił się komunikat, że „z powodu wirusa COVID-19 Kościół oraz Klasztor są zamknięte do odwołania”.

Msze święte są nadal odprawiane o normalnych godzinach, bez udziału wiernych, i transmitowane w internecie.

Bracia karmelici bosi apelują, by nie dzwonić z pytaniami, gdyż wszystkie najnowsze informacje publikowane będą na ich stronie internetowej: carmelitefathers.com

Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej i Klasztor Ojców Karmelitów w Munster od 1987 roku są miejscem polonijnej pielgrzymki z Chicago, w której uczestniczą tysiące pielgrzymów, w tym wielu polonijnych górali.

W niedzielę 1 listopada zamknięta również została parafia św. Alberta Wielkiego w Burbank. Wielu parafian, którzy przybyli na mszę w uroczystość Wszystkich Świętych, zastali wywieszoną na drzwiach kartkę, że kościół zamknięty jest do odwołania.

Proboszcz parafii, ks. Mariusz Nawaleniec, na oficjalnej stronie internetowej parafii podziękował za „bardzo wiele dowodów troski o naszych księży i siostry”. Ponformował, że księża i siostra czują się dobrze i zapewnił o modlitwie za żyjących i zmarłych parafian.

W niedzielę 1 listopada w wielu polskich kościołach w rejonie Chicago wzywano do modlitwy za ks. Mirosława Stępnia z parafii Miłosierdzia Bożego z Lombard, którego stan określano jako krytyczny. Ks. Stępień od 24 października jest w szpitalu, zaś pozostali księża parafii przebywają na kwarantannie, a kościół jest zamknięty do odwołania.

Proboszczowie polskich parafii apelują do przestrzegania zaleceń archidiecezji związanych z sytuacją epidemiologiczną. Przypominają, że wszystkich wiernych obowiązuje noszenie maseczek ochronnych zakrywających nos i usta, dystansowanie społeczne oraz zapisy na msze w internecie, biurze parafialnym lub w drzwiach kościoła.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks