REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago4,75 mln dol. darowizny na naprawę chicagowskiego nadbrzeża

4,75 mln dol. darowizny na naprawę chicagowskiego nadbrzeża

-

Chicagowskie nadbrzeże, tzw. Lakefront Trail, zniszczone przez burze i postępującą erozję plaż, zostanie wyremontowane dzięki darowiźnie miliardera Kena Griffina, najbogatszego człowieka Illinois.

Burmistrz Lori Lightfoot i Chicago Park District ogłosili, że filantrop i dyrektor generalny Citadel Ken Griffin, najbogatszy człowiek w Illinois, przekazał 4,75 miliona dolarów na naprawę chicagowskiego nadbrzeża.

REKLAMA

„Chcę podziękować Kenowi Griffinowi za ponowne podjęcie działań i wskazanie dobrego terminu na rozpoczęcie tej ważnej pracy podczas zamknięcia szlaku i chęć odbudowy jednego z najcenniejszych zasobów naszego miasta” – powiedziała burmistrz Lightfoot. „Nie mogę się doczekać prawdziwego i trwałego efektu, na który możemy sobie pozwolić dzięki tej darowiźnie, pozwalającej nam zachować kluczowy element naszego wspaniałego miasta, z którego będą mogli korzystać wszyscy nasi mieszkańcy i goście”.

Dar, który Griffin przekazał już w kwietniu, został wykorzystany w części do naprawy uszkodzonych odcinków ścieżek dla pieszych i rowerzystów – remont miał miejsce w czasie zamknięcia prewencyjnego z powodu pandemii.

„Chicagowskie nadbrzeże to jedno z najbardziej ukochanych oraz ikonicznych miejsc w mieście” – powiedział Griffin. „Jestem dumny z inwestowania w odnowienie i zachowanie szlaku nad jeziorem, wiedząc, że wszyscy czekamy na możliwość cieszenia się nim tego lata”.

Nie jest to pierwsza donacja Griffina na rzecz Chicago. Wcześniej, w 2016 roku, Griffin przekazał Chicago Park District 12 milionów dolarów, aby pomóc w stworzeniu odrębnych pasów ruchu, pieszego i kołowego, na całej 18-milowej trasie. Celem tamtej inwestycji było podniesienie bezpieczeństwa.

Środki z ostatniej darowizny zostaną wykorzystane na ochronę jeziora przed przyszłymi burzami oraz na stabilizację i wzmocnienie kluczowych odcinków linii brzegowej wzdłuż szlaku, w szczególności po stronie południowej.

Szlak Lakefront otwiera się od poniedziałku, 22 czerwca. Będzie można z niego korzystać między 6 am a 7 pm.

(kk)

REKLAMA

2105406278 views

REKLAMA

2105406510 views

REKLAMA

2107202901 views

REKLAMA

2105406652 views

REKLAMA

2105406752 views

REKLAMA

2105406860 views