REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe zarzuty dla oskarżonego o wjechanie do Woodfield Mall

Nowe zarzuty dla oskarżonego o wjechanie do Woodfield Mall

-

23-latek , który został oskarżony o terroryzm, po tym jak we wrześniu wjechał samochodem do centrum handlowego w Schaumburgu, usłyszał nowe zarzuty w innej sprawie dotyczące podpalenia i uszkodzenia mienia.

Javier Garcia, mieszkaniec Palatine, nie przyznał się do winy podczas rozprawy w poniedziałek w oddziale sądu powiatu Cook w Rolling Meadows.

REKLAMA

Postawione mu zarzuty dotyczą incydentu z 8 września br., kiedy Garcia rzekomo podpalił w Palatine pickupa (Chevy Silverado), należącego do innej osoby – wynika z aktu oskarżenia.

Dwanaście dni później Garcia wjechał swoim SUV do popularnego centrum handlowego Woodfield Mall w Schaumburgu na północno-zachodnich przedmieściach Chicago.
Młody mężczyzna wjechał do środka przez sklep sieci Sears rozbijając szklane drzwi i kontynuował szaloną jazdę wewnątrz centrum niszcząc wystawy sklepowe, stoiska drobnych sprzedawców i stoliki restauracyjne.

W końcu rozbił się o słup konstrukcyjny, mijając w niewielkiej odległości grupę dzieci. Trzy osoby odniosły niegroźne obrażenia.

Garcia został na miejscu zatrzymany i umieszczony w placówce zdrowia psychicznego AMITA Health Behavioral Medicine, skąd trafił do aresztu śledczego w Schaumburgu.

W związku z czynem popełnionym 20 września oskarżono go o stanowy terroryzm oraz zniszczenie mienia. Szkody wyrządzone przez niego w centrum handlowym sięgają stu tysięcy dolarów.

Sędzia zdecydował również o niewyznaczaniu kaucji, argumentując że Garcia stanowi zagrożenie dla społeczeństwa. Po przeszukaniu jego telefonu przez śledczych okazało się, że wyszukiwał zdjęcia i plany Woodfield Mall w Schaumburgu około 124 razy.

Zarzut stanowego terroryzmu w kodeksie karnym Illinois wiąże się z karą pozbawienia wolności od sześciu do 30 lat, bez możliwości wcześniejszego zwolnienia.

Obrońca Garcii twierdzi, że 22-latek cierpi na zaburzenia psychiczne. W poniedziałek Frank Avila złożył wniosek do sędziego Josepha Cataldo o przeniesienie Garcii na oddział szpitalny więzienia powiatu Cook w celu dalszej oceny stanu zdrowia psychicznego.

Prawnik złożył taki wniosek na poprzedniej rozprawie sądowej, ale Garcia nadal pozostawał w ogólnym oddziale więziennym. Avila powiedział, że jego klient potrzebuje pomocy medycznej.

Javier Garcia ponowienie stanie przed sądem 27 stycznia 2020 r.

(tos)

Na zdjęciu: Javier Garcia
fot. arch. policji

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA