REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker przedstawił propozycję budżetu

Gubernator Pritzker przedstawił propozycję budżetu

-

Gubernator Illinois, J. B. Pritzker przedstawił w Springfield swoją pierwszą propozycję stanowego budżetu. Deficyt budżetowy Illinois wynosi 3,2 miliarda dolarów. Nowo wybrany gubernator twierdzi, że ma pomysły na załatanie dziury budżetowej, ale nie będzie w stanie wprowadzić żadnego z nich w nadchodzącym roku fiskalnym.

Demokratyczny gubernator Illinois, J. B. Pritzker przedstawił swój projekt stanowego budżetu na nadchodzący rok fiskalny. Proponowany przez gubernatora budżet wynosi 39 miliardów dolarów. W swoim wystąpieniu przed połączonymi izbami stanowego parlamentu w środę 20 lutego J. B. Pritzker ogłosił, że deficyt budżetowy Illinois wynosi obecnie 3,2 mld dolarów. Zdaniem demokraty winę za fatalny stan finansów Illinois ponosi administracja poprzedniego, republikańskiego gubernatora Bruce’a Raunera.

REKLAMA

Demokratyczna większość w stanowym parlamencie zapowiedziała, że jest gotowa poprzeć budżetowy projekt Pritzkera i wraz z nim popierać stanowe programy socjalne, szkolnictwo i walkę z przestępczością. Projekt ostro skrytykowali republikanie, którzy stwierdzili, że zaproponowany przez gubernatora budżet jest pozbawiony finansowej równowagi i zawiera „te same rozwiązania, które doprowadziły Illinois do finansowej zapaści”. Lider republikanów w stanowym parlamencie określił Pritzkera mianem „nowego Blagojevicha”.

J. B. Pritzker wygrał wybory pod hasłami wprowadzenia podatku progresywnego oraz załatania dziury budżetowej dochodami pochodzącymi z legalizacji rekreacyjnej marihuany. Ani jeden z tych pomysłów nie ma szans na szybką realizację. Głosowanie nad reformą podatkową możliwe jest dopiero w 2020 roku, legalizacji marihuany nie poparła jeszcze stanowa legislatura.
(gd)

fot.Governor JB Pritzker/Facebook/screenshot

REKLAMA

2103351644 views

REKLAMA

2103351877 views

REKLAMA

2105148269 views

REKLAMA

2103352020 views

REKLAMA

2103352119 views

REKLAMA

2103352228 views