REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Silny wiatr może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne

Silny wiatr może łamać drzewa i zrywać linie energetyczne

-

Zakłady energetyczne ComEd ostrzegają przed potencjalnymi brakiem prądu w Chicago i okolicach w wyniku uszkodzenia instalacji elektrycznej przez silny wiatr.

Służby meteorologiczne przestrzegają przed silnym wiatrem, który ma wiać w Chicago i okolicach z prędkością od 45 do 50mil na godz.. Porywisty wiatr w połączeniu z ciężarem skumulowanego lodu na drzewach i liniach wysokiego napięcia, może powodować zerwanie linii energetycznych, a w konsekwencji przerwanie dostawy energii elektrycznej, jak poinformował ComEd.

REKLAMA

Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 2 pm 12 lutego, do 13 lutego do godz. 3 am.
Firma ComEd jest przygotowana na wypadek awarii, mobilizując dodatkowych pracowników.

Jeśli zauważysz zerwaną linię energetyczną, natychmiast zadzwoń do ComEd pod numer 1-800-EDISON1 (1-800-334-7661), dla osób hiszpańskojęzycznych: 1-800-95-LUCES (1-800-955-8237).

W razie awarii istnieje możliwość wysłania wiadomości tekstowej do elektrowni pod numer: 26633 lub za pośrednictwem strony internetowej: www.ComEd.com/report.

Poleca również śledzenie stron: ComEd na Twitterze @ComEd lub na Facebooku: Facebook.com/ComEd.

Jednocześnie firma Com Ed przestrzega, że nie wolno ani podchodzić, ani dotykać przerwanej linii elektrycznej, bo grozi to porażeniem prądem. Uprasza również o niepodchodzenie do pracowników elektrowni podczas naprawiania linii energetycznych, ponieważ w obszarze prowadzonych prac jest niebezpiecznie.

(aos)

fot.Tannen Maury/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks