REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Adwokat zastrzelony w Northfield

Adwokat zastrzelony w Northfield

-

Stephen Shapiro – 72-letni adwokat został zastrzelony 13 sierpnia wieczorem w swoim domu w Northfield. Sprawca został zatrzymany tego samego wieczoru w Winnetce, po trwającym kilka godzin policyjnym oblężeniu. Śledztwo trwa.

Stephen M. Shapiro fot.Mayer Brown Law Firm

REKLAMA

W poniedziałek, 13 sierpnia, ok. godz. 7.20 pm policja w Northfield odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące strzelaniny. Na miejscu, w domu znajdującym się w okolicy 200 Latrobe Avenue znaleziono ciało 72-letniego Stephena Shapiro, adwokata znanego w chicagowskim środowisku prawniczym.

Sprawca zbiegł do pobliskiego lasu, a następnie ukrył się w swoim mieszkaniu, w pobliżu skrzyżowania ulic Tower i Green Bay, w Winnetce. Policja z departamentów w Northfield i Winnetki, przy wsparciu policyjnych oddziałów antyterrorystycznych otoczyła teren i aresztowała podejrzanego po trwającym kilka godzin oblężeniu. Policyjne śledztwo trwa. 14 sierpnia jeszcze nie ujawniono personaliów aresztowanego; brak też informacji na temat motywów jego działania.

Stephen Shapiro był znanym w chicagowskim środowisku adwokatem, partnerem w jednej z największych w kraju firm prawniczych, zajmujących się składaniem apelacji do Sądu Najwyższego – Mayer Brown. Pozostawił żonę i córkę.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA