REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Jakub Zak przyznał się do nielegalnego posiadania broni

Jakub Zak przyznał się do nielegalnego posiadania broni

-

19-letni mieszkaniec Vernon Hills, Jakub Zak, przyznał się do zarzutu nielegalnego posiadania broni i został skazany na dozór kuratorski i prace społeczne. Adwokat Zaka zaprzeczył, jakoby nastolatek należał do organizacji neonazistowskiej.

Jakub Zak fot.Vernon Hills Police Department

REKLAMA

Władze zainteresowały się Jakubem Zakiem po otrzymaniu anonimowego zgłoszenia o 19-latku, który w kwietniu widziany był w koszulce z symbolami neonazistowskiej grupy białych suprematystów na terenie College of Lake County w Grayslake na dalekich północnych przedmieściach. Ten sam informator powiadomił, że Zak ma w domu broń i amunicję.
Policja przeszukała dom w rejonie 300 Ashwood Court w Vernon Hills, gdzie mieszkał 19-latek. Znaleziono tam pięć sztuk broni, części do broni oraz cztery skrzynki amunicji, lecz zdaniem miejscowych władz nikt z mieszkających pod adresem domowników nie miał zezwolenia na broń.
Broń, którą Zak dobrowolnie przekazał policji, została przesłana do analizy, zaś mężczyzna został zwolniony z aresztu po wpłaceniu kaucji w wysokości 150 dolarów. Koszulka, w której widziany był student, kojarzona jest z Patriot Front – grupą neonazistów, która w sierpniu zeszłego roku spowodowała zamieszki w Charlottesville w Virginii, w których zginęła jedna osoba.
6 sierpnia, po przyznaniu się do posiadania broni bez zezwolenia, Jakub Zak został skazany na 18 miesięcy nadzoru kuratorskiego. Nie wolno mu posiadać broni i amunicji, pić alkoholu ani używać substancji psychoaktywnych. W wypadku złamania zasad nadzoru, 19-latek trafi na 180 dni do więzienia. Dodatkowo Zak został skazany na 100 godzin prac społecznych. Adwokat Polaka zaprzeczył, jakoby Zak należał do neonazistowskiej organizacji.
(jm, gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

Złodzieje zwłok

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks