REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 40 banków w Illinois działa pod nadzorem

40 banków w Illinois działa pod nadzorem

-

fot.MyFuture/Flickr
fot.MyFuture/Flickr

Illinois znalazło się na drugim miejscu w kraju pod względem liczby banków, na których działalność nałożono szereg obostrzeń. Ogółem w naszym stanie naliczono 40 takich instytucji finansowych.

REKLAMA

W połowie marca pierwsze mniejsce na liście zajmowała Georgia, gdzie 44 instytucje oszczędnościowo-pożyczkowe działały przy nałożonych na nie restrykcjach. Drugie miejsce zajmowało Illinois, zaś trzecie Floryda, gdzie 38 banków nie miało pełnej swobody działania.

Wysokie miejsce Illinois można wyjaśnić dużą liczbą banków w naszym stanie. Wśród stanów o większej liczbie mieszkańców tylko Teksas ma więcej instytucji finansowych znajdujących się w kłopotach (521).

Proporcjonalnie jednak najwięcej banków działających przy obostrzeniach doliczono się w Rhode Island, gdzie co czwarta instytucja finansowa prowadzi działalnośc pod kontrolą agencji regulacyjnych. Instytucje nadzorcze najczęściej wymagają od banków poprawy jakości prowadzonych operacji  lub zwiększenia wysokości kapitału własnego .

Raport „SNL Financial”  stwierdza, że stan sektora bankowego w Stanach Zjednoczonych ulega  ogólnej poprawie. Podczas gdy w połowie marca 436 banków działało pod kontrolą instytucji nadzorczych , to w 2103 r.  ich liczba wynosiła 662. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA