REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Neguje Holokaust, kandyduje do Kongresu USA

Neguje Holokaust, kandyduje do Kongresu USA

-

fot.arch. Arthura Jonesa

Arthur Jones, były lider Amerykańskiej Partii Nazistowskiej, ma zapewnioną nominację Partii Republikańskiej, choć partia zdecydowanie odcięła się od kandydata i potępiła jego wypowiedzi. Jones, jedyny w Illinois kandydat republikanów do Izby Reprezentantów USA, chce być kongresmanem z 3. okręgu, gdzie o reelekcję ubiega się Dan Lipinski.

REKLAMA

Jones, który zaprzecza istnieniu Holokaustu i twierdzi, że został wymyślony w celu wyłudzenia pieniędzy, wielokrotnie bez powodzenia startował na różne urzędy. Aktualnie ubiega się o urząd kongresmana z 3. okręgu na południu aglomeracji chicagowskiej. Jones nie tylko nie ma opozycji w wyścigu o nominację Partii Republikańskiej z 3. okręgu, ale w ogóle jest jedynym kandydatem do Kongresu USA z listy republikanów.

Ilustracje i nagrania wideo zamieszczone w witrynie kampanijnej Jonesa pokazują jego przemówienia na wiecach Ku Klux Klanu i neonazistów, a także tnącego na kawałki flagę Izraela.

Przywódcy Partii Republikańskiej zdecydowanie odseparowali się od od Jonesa. Przewodniczący stanowego GOP-u Tim Schneider oświadczył, że partia stanowczo sprzeciwia się kandydaturze neonazisty w 3. okręgu i w ogóle jego staraniom o jakikolwiek urząd.

Aktualnie w 3. okręgu o reelekcję stara się długoletni kongresman Dan Lipinski. W demokratycznych prawyborach ma on za rywalkę Marie Newman, biznesmenkę i działaczkę społeczną. Jeśli Lipinski zdobędzie nominację Partii Demokratycznej, zmierzy się z Jonesem i trzecim kandydatem, startującym niezależnie.

Przypomnijmy, że prawybory do Kongresu USA oraz na urzędy stanowe i powiatowe odbędą się 20 marca. (ao)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks