REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Koniec sporu zakonnic z klubem dla dorosłych

Koniec sporu zakonnic z klubem dla dorosłych

-

fot.Adam Jones/Fotopedia

Siostry misjonarki św. Karola Boromeusza wygrały batalię. Klub striptizowy w Stone Park sąsiadujący z posiadłością sióstr został zamknięty. W jego miejsce powstał inny klub z muzyką latynoską, ale ten już nie przeszkadza zakonnicom tak jak Club Allure.

REKLAMA

Zakonnice rozpoczęły wojnę z klubem w 2014 r., twierdziły, że narusza on prawo, które zabrania rozrywkowym klubom dla dorosłych działalności w odległości mniejszej niż tysiąc stóp od szkół i instytucji religijnych. Twierdziły w swoim pozwie, że są nieustannie narażane na poniżenia takie jak „publiczna przemoc, pijaństwo i śmiecenie”, a także rozrzucane dookoła zużyte prezerwatywy, a nawet strzykawki.

Posiadłość zakonu obejmuje trzy kaplice w trzech budynkach na terenie bezpośrednio przylegającym do klubu.

Efektem pozwu było przed rokiem czasowe, a później stałe odebranie klubowi licencji na sprzedaż alkoholu. Mimo iż właściciele klubu odgrażali się, że będą dochodzić swoich praw, odstąpili nie tylko od pomysłu dalszej batalii sądowej, ale zrezygnowali w ogóle z prowadzenia działalności w tym miejscu. Za niezapłacone podatki nieruchomość została przejęta przez nowych właścicieli, którzy w tym miejscu otworzyli klub z muzyką latynoską. Otrzymali od miasta także licencję na sprzedaż alkoholu.

Władze Stone Park, upatrując spore profity, a także potrzebę istnienia takiej formy rozrywki w miasteczku, pozwoliły na otwarcie nowego klubu dla dorosłych zaledwie kilka przecznic dalej od konwentu. Gold Club cieszy się sporą popularnością wśród mieszkańców tego zachodniego przedmieścia Chicago, a zakonnice są zadowolone, że nie graniczy on z ich zabudowaniami.

(tz)

REKLAMA

Poprzedni artykułŚp. Aniela Kardaś
Następny artykułŚp. Zenon A. Walczyk

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Obraźliwe słowo

Po linie na randkę

Śmierć przyszła nocą

Hakerzy kontra wybory

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks