REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Elk Grove Village rozważa całkowity zakaz sprzedaży papierosów

Elk Grove Village rozważa całkowity zakaz sprzedaży papierosów

-

fot.Geralt/pixabay

Elk Grove Village jest jedyną miejscowością w powiecie Cook, która rozważa całkowity zakaz sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w grudniu.

REKLAMA

Gorącym zwolennikiem wprowadzenia całkowitego zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych w Elk Grove Village jest burmistrz miasteczka – Craig Jacobson. Propozycja wywołała dyskusję, zarówno wśród lokalnych radnych, jak również wśród mieszkańców tej podchicagowskiej miejscowości.

Mniej radykalni przeciwnicy palenia proponują, wzorem innych przedmieść, podniesienie limitu wiekowego przy sprzedaży papierosów i wyrobów tytoniowych do 21 lat. Nie brakuje przeciwników tego pomysłu, którzy argumentują, że tytoniowa prohibicja spowoduje zmniejszenie przychodów lokalnych sklepów i stacji benzynowych, nie zlikwiduje natomiast zagrożeń związanych z paleniem – nałogowcy zaopatrzą się w papierosy w sąsiednich miejscowościach lub w internecie.

Kwestia całkowitego zakazu sprzedaży papierosów będzie tematem publicznej dyskusji podczas zebrania rady miejskiej Elk Grove Village 13 grudnia.
(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks