REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Przyszła koza na O’Hare

Przyszła koza na O’Hare

-

fot. Fir0002/Wikimedia

Niektórzy podwykonawcy pracujący dla miasta mają cztery kopyta. Do oczyszczania terenu pod ekspansję lotniska O’Hare oprócz kosiarek i traktorów władze miasta używają… kóz.

Już czwarty raz chicagowski departament lotnictwa korzysta z odpornych zwierząt mających duży apetyt do oczyszczania połaci chaszczy, które kiedyś przeobrażą się w nowe pasy startowe. Zdaniem władz to nie tylko oszczędniejsze rozwiązanie, lecz również bardziej przyjazne dla środowiska.

W tym roku miejskie stado prawie się podwoiło i liczy 100 zwierząt, w tym kozy i owce, które wspomagają pracowników obsługujących kosiarki i traktory. Zadanie – oczyszczenie z zarośli rozciągających się na kilka mil obrzeży lotniska.

Kozy to pierwotnie zwierzęta górskie, które idealnie sprawdzają się w przypadku nierównego terenu i gęstych, ciernistych zarośli. Ponadto mają odporne żołądki i rzadką zdolność jedzenia prawie wszystkiego, bez szkody dla swojego systemu.

W ciągu około miesiąca stado przeprawiło się przez ponad sześć hektarów zarośli wokół lotniska O’Hare zamieniając je w jałowe pole z krótko przyciętymi kępkami trawy.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks