REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago JPMorgan Chase zainwestuje 40 mln dol. w południowe dzielnice

JPMorgan Chase zainwestuje 40 mln dol. w południowe dzielnice

-

fot.Justin Lane/EPA

JPMorgan Chase, jeden z największych na świecie holdingów finansowych, planuje zainwestować 40 mln dolarów w południowe i zachodnie dzielnice Chicago. Celem inwestycji jest stworzenie tam możliwości rozwoju gospodarczego.

REKLAMA

Według przedstawicieli banku, przyczyną przestępczości w Chicago jest bieda, nierówności rasowe i ekonomiczne oraz brak perspektyw mieszkańców niektórych dzielnic. Zdaniem CEO JPMorgan Chase, Jamie’ego Dimona, na liderach świata biznesu spoczywa odpowiedzialność za współpracę z lokalnymi władzami w dziedzinie poszukiwania rozwiązań problemu przemocy.

Pieniądze mają być przeznaczone na pomoc w szkoleniu pracowników, rewitalizację finansową dzielnic oraz rozszerzenie dostępu do pożyczek dla małych przedsiębiorstw.

Zdaniem burmistrza Rahma Emanuela współpraca organizacji społecznych z biznesowych w dziedzinie inwestycji może zapoczątkować daleko idące zmiany.

Wcześniej firma JPMorgan zadeklarowała podobną pomoc w Detroit, gdzie zobowiązała się zainwestować 150 mln dol. do 2019 r.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks