REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 35 lat więzienia za współudział w zabójstwie Granatów

35 lat więzienia za współudział w zabójstwie Granatów

-

Od lewej: John Granat Jr., Christopher Wyma, Mohammad Salahat i Ehab Qasem fot.Cook County Sheriff’s Office
Od lewej: John Granat Jr., Christopher Wyma, Mohammad Salahat i Ehab Qasem fot.Cook County Sheriff’s Office

21-letni mieszkaniec Chicago Ridge został skazany na 35 lat pozbawienia wolności za współudział w zabójstwie rodziców swojego przyjaciela. Krwawa zbrodnia miała miejsce w 2011 roku.

REKLAMA

Mohammed Salahat, w chwili zabójstwa liczący 17 lat, w styczniu br. przed sądem w Bridgeview przyznał się do udziału w morderstwie małżeństwa polskich imigrantów. W akcie oskarżenia prokuratura odrzuciła kilka innych stawianych mu zarzutów. Wyrok skazujący został wydany 22 marca.

Z ustaleń śledztwa wynika, że Salahat wspólnie z Johnem Granatem Jr. z Palos Heights, Christopherem Wymą z Bridgeview i Ehabem Qasemem z Hickory Hills dokonali zabójstwa rodziców Granata, Johna i Marii Granatów. W chwili dokonania zbrodni Granat i Wyma mieli po 17 lat, Qasem – 19.

Zmasakrowane ciała małżeństwa Granatów znaleziono 11 września 2011 r. w ich domu w okolicy South 81st Court w Palos Heights. Ich syn John Jr. sam wezwał policję informując, że znalazł w domu zwłoki. Wkrótce usłyszał zarzut zamordowania rodziców, a w czasie przesłuchań wielokrotnie zmieniał wersję wydarzeń i nie był w stanie podać alibi.

Policja ustaliła, że John Granat i jego trzej wspólnicy zabrali z domu zamordowanego małżeństwa 35 tys. dol., które podzielili między sobą.

Termin rozprawy Granata i Wymy ustalono na 24 maja. Qasem ma stawić się przed sądem 9 maja. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Modlić się, czyli co?

Ciasto cytrynowe w kubku

Lekcje z pandemii

Tarta migdałowa ze śliwkami

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks