REKLAMA

2130737207 views

REKLAMA

2130737205 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago3 miliony dolarów kaucji dla mężczyzny z Chicago oskarżonego o postrzelenie policjanta

3 miliony dolarów kaucji dla mężczyzny z Chicago oskarżonego o postrzelenie policjanta

-

27-letni Enrique Rosa jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji i agresywne zachowanie z użyciem broni palnej. W niedzielę sędzia sądu okręgowego powiatu Cook wyznaczył kaucję w wysokości 3 mln dolarów.

W niedzielę 11 kwietnia w sądzie okręgowym powiatu Cook odbyło się przesłuchanie dotyczące kaucji w sprawie postrzelenia policjanta przez Enrique’a Rosę. Podczas przesłuchania asystenci prokuratora poinformowali sąd, że Enrique Rosa po zatrzymaniu opuścił swój pojazd i „natychmiast otworzył ogień” do funkcjonariuszy, którzy w odpowiedzi zaczęli strzelać i ranili Rosę.

REKLAMA

Rosa jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza policji i agresywne zachowanie z użyciem broni palnej. Rosa nie był obecny na sali sądowej, ponieważ jest nadal hospitalizowany w wyniku odniesionych ran.

Zdarzenie miało miejsce około 7:00 am 8 kwietnia. Dziewczyna Rosy zadzwoniła po pomoc na policję w Forest Park, mówiąc, że Rosa zabrał jej samochód i jedzie do swojej matki oraz że zamierza zrobić jej krzywdę.

Policja z Forest Park zaalarmowała sąsiednie dzielnice. Funkcjonariusze policji z Oak Park zatrzymali samochód Rosy na moście Harlem Avenue nad Eisenhower Expressway. Rosa zatrzymał samochód, wysiadł z niego i „natychmiast otworzył ogień” do policji. Jeden z pocisków trafił policjanta w ramię i nogę. Funkcjonariusz odpowiedział ogniem i postrzelił Rosę dwa razy w nogę.

Rosa i policjant zostali przewiezieni do Loyola University Medical Center w Maywood, gdzie obaj przeszli operacje. Policjant wyszedł ze szpitala w sobotę, 10 kwietnia.

Policja stanowa Illinois prowadzi rutynowe dochodzenie w związku z użyciem broni przez funkcjonariusza.

Rosa rzekomo powiedział opiekującym się nim w szpitalu medykom, że „miał nadzieję, że policjant go zabije” – powiedzieli przed sądem asystenci prokuratora.

Adwokat Rosy powiedział, że mężczyzna jest ojcem trójki dzieci i obecnie pracuje jako sprzedawca w Dick’s Sporting Goods. Rosa odbywał wcześniej karę w więzieniu stanowym za pobicie policjanta.

Sędzia Charles Beach wyznaczył kaucję w wysokości 3 milionów dolarów, wskazując na fakt, że nie jest to pierwszy przypadek agresji oskarżonego wobec policjanta.

(kk)

REKLAMA

2126398011 views

REKLAMA

REKLAMA

2126398027 views

REKLAMA

REKLAMA

2128194347 views

REKLAMA

2126398037 views

REKLAMA

2126398041 views

REKLAMA

2126398045 views