REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPomoc dla właścicieli domów odebranych przez banki

Pomoc dla właścicieli domów odebranych przez banki

-

Prokurator generalna Illinois Lisa Madigan poinformowała, że właściciele nieruchomości w naszym stanie oraz przychodzące im z pomocą organizacje otrzymały ponad 2 mld dol. w postaci ulg finansowych. Odczuli to ci, których domy zostały przejęte przez banki.

 fot. Images of Money/Flickr
fot. Images of Money/Flickr

Do końca czerwca br. – podała prokurator Madigan− w Illinois 26 251 klientom przyznano ulgi ogólnej wartości 1,88 mld dolarów. Przeciętnie, każdy właściciel otrzymał bezpośrednią pomoc w wysokości 71,6 tys. dol. w postaci obniżki sumy pożyczki lub jej przefinansowania. Ulga dla ponad 3,6 tys. właścicieli domów wyniosła 116 557 dolarów.

REKLAMA

Oprócz bezpośredniej pomocy tym pożyczkobiorcom, którzy nie są w stanie spłacać zadłużenia, prawie 30 tys. klientów pięciu banków uczestniczących w ugodzie, otrzyma odszkodowanie na łączną sumę 43,3 mln dolarów.

Ponadto przekazano 95 mln dol. tym organizacjom w Illinois, które pomagają w prewencji odbierania nieruchomości przez banki i rewitalizują opuszczone nieruchomości i dzielnice.

„Krajowa ugoda o domach zabranych przez banki przyniosła pomoc i szereg ulg właścicielom nieruchomości w Illinois, którzy wciąż borykają się z kłopotami z powodu kryzysu na tym rynku” − stwierdziła Madigan w wydanym oświadczeniu.

Fundusze sięgają 25 mld dolarów. Wspomnianą ugodę zawarto w roku ubiegłym. W myśl jej postanowień podpisanych przez 48 stanów i Departament Sprawiedliwości USA pięć banków zgodziło się wypłacić odszkodowanie za niezgodne z prawem praktyki przy obsłudze pożyczek klientów, którzy mają trudności z ich spłacaniem. Ugodę podpisał Bank of America, JPMorgan Chase, Wells Fargo, City Bank i Ally Bank (były GMAC).

Pytania dotyczące ugody można kierować do prokurator generalnej pod nr tel. (866) 544-7151 lub na portalu: www.illinoisattonerneygeneral.gov\consumers\bankforeclosuresettlement.html.

(ak)

2 KOMENTARZE

  1. Tysiace ludzi nie placilo, by bylo im tak wygodnie. Mogli placic, ale nie chcieli (w tym wielu polakow). Pomoc dla nich bedzie pomoca dla cwaniactwa i nieuczciwosci. Jest to charakterystyczne dla obecnej administracji. Pomoc nalezy tylko tym, ktorzy chcieli placic, ale nie mogli.

    • Nie placili poniewarz stracili prace , taka ja przy budowach czy jak praca stolarza , musieli oddac swoje domy za ktore placili ponad 5 lat , bank poczekal tylko 3 miesiace i dobrali sie do niego ,w usa aby dostac inna prace trzeba pierw zrobic kursy ktore kosztuje do 5 tys$ takie kursy trwaja do 6 miesiecy , zaraz potem znalezc prace w calkiem innym kierunku , wielu z nich stracili wszystko , ale takie byly umowy z bankiem na samym poczatku. Szkoda mi bardzo bardzo dobrze wyksztalconych ludzi ktorzy pracuja dzic jako kierowcy, bo nie maja gdzie pojsc , bo nie ma miejsc pracy .

REKLAMA

2107700137 views

REKLAMA

REKLAMA

2107700369 views

REKLAMA

2109496760 views

REKLAMA

2107700510 views

REKLAMA

2107700609 views

REKLAMA

2107700717 views