REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 19-letni Afroamerykanin śmiertelnie postrzelony przez policjanta w Waukegan

19-letni Afroamerykanin śmiertelnie postrzelony przez policjanta w Waukegan

-

We wtorek tuż przed północą policjant w Waukegan postrzelił dwie osoby. Jedną z nich – 19-letniego Marcellisa Stinnette’a, ranił śmiertelnie.

Zdarzenie z udziałem policjanta i dwóch młodych osób miało miejsce na krótko przed północą we wtorek, 20 października. Policja zainteresowała się podejrzanym samochodem, który zatrzymał się u zbiegu ulic Liberty i Oak w Waukegan, samochód jednak odjechał. Policjant miał zauważyć ten sam pojazd na skrzyżowaniu Martin Luther King Jr. oraz South. Podchodził pieszo w kierunku samochodu, gdy, jak poinformowała policja w oświadczeniu, samochód zaczął „cofać”.

Policjant wystrzelił w kierunku samochodu z broni półautomatycznej, raniąc 19-letniego Stinnette’a, który był pasażerem i 20-letnią Tafarę Williams, która była kierowcą. Jak twierdzi policja w oświadczeniu, policjant-Latynos, z 5-letnim doświadczeniem w siłach zbrojnych, wystrzelił z „obawy o swoje bezpieczeństwo”.

Ranni zostali przewiezieni do szpitala. Kobieta odniosła poważne obrażenia, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyzna w wyniku odniesionych ran postrzałowych zmarł w szpitalu. Stinnette i Williams byli parą, mają dziecko. W ich samochodzie nie znaleziono broni.

Śledztwo w sprawie strzelaniny wszczął specjalny oddział Policji Stanowej Illinois – Public Integrity Task Force. Wyniki dochodzenia przekazane będą prokuratorowi stanowemu powiatu Lake  Michaelowi Nerheimowi. Jak stwierdził on, policja stanowa stanu Illinois przeprowadzi dochodzenie na własną rękę, a Departament Policji Waukegan nie będzie odgrywał w nim żadnej roli”.

Burmistrz Waukegan Sam Cunningham wezwał świadków zdarzenia do zgłoszenia się do policji stanowej. Policjanci w Waukegan noszą kamery osobiste (body cameras). Nagranie z kamer nie zostało upublicznione do czwartku.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks