REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicago18-latek planował zamach bombowy w centrum Chicago

18-latek planował zamach bombowy w centrum Chicago

-

18-letni Adel Daoud z Hillside na zachodnich przedmieściach Chicago został oskarżony o próbę przeprowadzenia zamachu terrorystycznego przed jednym z barów w śródmieściu Chicago. 18-latek chciał wysadzić w centrum miasta samochód-pułapkę.

fot. Adel Daoud

Adel Daoud został zatrzymany przez agentów FBI w piątek wieczorem, w chwilę po tym jak próbował zdetonować materiały wybuchowe znajdujące się w Jeepie, zaparkowanym przez niego przed jednym barów w śródmieściu Chicago. W samochodzie znajdowała się atrapa bomby, którą FBI przygotowało na polecenie niedoszłego terrorysty. W sobotę usłyszał zarzuty użycia broni masowego rażenia oraz próby wysadzenia w powietrze budynku.

REKLAMA

Agenci federalni 18-latkiem zainteresowali się w październiku ubiegłego roku, kiedy Adel Daoud po raz pierwszy w internecie zamieścił informację, że w imię świętej wojny chce przeprowadzić krwawy atak na terenie USA lub zagranicą. W toku kilkumiesięcznej operacji z udziałem tajnych agentów podających się za zwolenników jihadu, Daoud wielokrotnie mówił o swych zamiarach zabicia  dużej liczby Amerykanów. Nastolatek przygotował pierwotnie listę 29 miejsc, będących według niego dobrymi celami ataków. Ostatecznie wybrał bar w centrum Chicago.

W maju 18-latek zdecydował, że zamach chce przeprowadzić wysadzając w powietrze samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. W piątkowy wieczór Daoud spotkał się w miejscowości Villa Park z podstawionym agentem FBI, który pokazał mu uzbrojonego w bombę Jeepa. Adel Daoud i tajny agent wspólnie ruszyli w drogę do Chicago. W czasie podróży 18-latek zainicjował modlitwę o „powodzenie zamachu, zabicie jak największej liczby ludzi i dokonanie poważnych zniszczeń”.

Po zaparkowaniu Jeepa w wybranym miejscu Daoud i jego współtowarzysz odeszli na odległość około przecznicy, po czym nastolatek usiłował zdetonować bombę. Wtedy został aresztowany.

W specjalnym oświadczeniu wydanym przez biuro prokuratora federalnego napisano, że Adel Daoud przez cały czas trwania śledztwa był pod nadzorem agentów federalnych, a materiały wybuchowe zainstalowane w samochodzie-pułapce nie stanowiły zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców Chicago. 18-latek podczas kilkumiesięcznej operacji wielokrotnie przekonywany był przez rzekomych wspólników do porzucenia terrorystycznych planów.

Za próbę przeprowadzenia zamachu z użyciem broni masowego rażenia nastolatkowi grozi dożywocie. Adel Daoud, podobnie jak jego rodzina, jest muzułmaninem. 18-latek jest obywatelem USA.

mp

4 KOMENTARZE

    • no jak tak mozna?od razu kara smierci, przeciez to jeszcze dzieciak i jemu trzeba wytlumaczyc ze tak nie wolno, ze tak sie nie postepuje na swiecie, powiedziec mu ze jego kacykowie maja bledne pojeciu o zyciu i otaczajacym ich swiecie, powiedziec mu ze Islam to religia milosci, a milosc nie zabija.

REKLAMA

2105155029 views

REKLAMA

2105155262 views

REKLAMA

2106951654 views

REKLAMA

2105155405 views

REKLAMA

2105155505 views

REKLAMA

2105155613 views