REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 17 uczniów z Chicago w konkursie w Waszyngtonie

17 uczniów z Chicago w konkursie w Waszyngtonie

-

13-letni Lucas Urbański we wtorek na śniadanie zjadł owsiankę. To zwyczajowe danie spożywane zawsze, gdy Lucas uczestniczy w zawodach. A od wczoraj w Waszyngtonie z jego udziałem trwa konkurs ortograficzny Scripps National Spelling Bee.

fot. SNSB
fot. SNSB

REKLAMA

Czy jedzenie owsianki poprawia proces zapamiętywania? “Nie, po prostu lubię owsiankę” – mówi nastolatek z Crystal Lake.

Debiutanci i zaawansowani, dzieci i młodzież w wieku 8-14 lat w stolicy USA w ogólnokrajowych zawodach powalczą do najbliższego czwartku. Część konkursu stanowią testy komputerowe, zaś finały na żywo będzie transmitować sportowy kanał telewizyjny ESPN.

Siedemnastu zawodników, w wieku 12-14 lat pochodzi z Illinois. Jeden mieszka w Iowa, lecz jest sponsorowany przez gazetę z Illinois. Wielu uczestniczyło wcześniej w stanowych konkursach muzycznych i matematycznych.

Wszyscy z zaciekawieniem oczekiwali spotkania z legendarnym prowadzącym konkursy ortograficzne Jacquesem Bailly. Wszyscy też w ostatnich tygodniach pilnie przyswajali słówka z listy Sripps Foundation. Wielu godzinami przeglądało słowniki.

Lucas, popierany przez swą entuzjastyczną rodzinę przyznaje, iż uzna za swój sukces dojście do półfinału, a szczególnie do tej rundy konkursu, która “będzie transmitowana na kanale ESP”.

W ostatnich dwóch latach Lucasowi zabrakło tylko kilku punktów, aby znaleźć się w półfinałach. Zapewnia jednak, iż “z wielką przyjemnością obserwował na scenie zaciętą walkę konkurentów”.

“Poznałem wielu przyjaciół, z którymi kontaktowałem się po powrocie do domu. Teraz będę miał okazję znów z nimi porozmawiać” – powiedział Lucas przed wyjazdem do Waszyngtonu.

(ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks