REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 17-letni kandydat na rekordzistę zginął w wodach Pacyfiku

17-letni kandydat na rekordzistę zginął w wodach Pacyfiku

-

17-letni kandydat na rekordzistę zginął w wodach Pacyfiku 17-letni Haris Suleman i jego ojciec Babar zginęli we wtorek w nocy, kiedy ich  jednosilnikowy samolot wpadł do Pacyfiku podczas próby bicia rekordu w locie dookoła świata.

Haris Suleman (z prawej) i jego ojciec Babar fot.Facebook
Haris Suleman (z prawej) i jego ojciec Babar fot.Facebook

REKLAMA

Samolot pilotowany przez nastolatka spadł do oceanu wkrótce po starcie z Pago Pago w Amerykańskim Samoa, informuje “The Guardian”. Dwaj Sulemanowie mieli nadzieję dokończyć podróż w 30 dni, co byłoby rekordem szybkości w okrążeniu kuli ziemskiej przez najmłodszego pilota.

Ich celem było zdobycie pieniędzy dla Citizens Foundation, niedochodowej organizacji budującej szkoły w Pakistanie. Choć choroba uniemożliwiła im uzyskanie planowanego czasu, pozostał do pobicia rekord wieku pilota. Mieli powrócić do domu w Indianie, najbliższą niedzielę.

Haris zdobył ostatnio licencję pilota i wraz z ojcem przeszedł szkolenie w zakresie wodowania samolotu. Jak oświadczył rzecznik federalnego zarządu lotnictwa (Federal Aviation Administration, FAA), nie są znane okoliczności wypadku jednosilnikowej maszyny Hawker Beechcraft. Sulemanowie lądowali w krajach Europy, Afryki, Azji i Południowego Pacyfiku.

Najmłodszym dotychczas pilotem, który w pojedynkę okrążył Ziemię, jest 19-letni Matt Guthmiller z Aberdeen w Południowej Dakocie. Przeleciał on solo ponad 29 tys. mil  samolotem specjalnie wyposażonym przez High Performance Aircraft w El Cajon, w Kalifornii. Na 27-dniową wyprawę samolotem 1981 Beechcraft A36 Bonanza wyruszył  z lotniska Gillespie Field w El Cajon 31 maja br. i wrócił w to samo miejsce 26 czerwca. (kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Andrzej Pityński

śp. Michael Schneider

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks