REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 16-latek oskarżony o zabójstwo 15-latka w Glenview

16-latek oskarżony o zabójstwo 15-latka w Glenview

-

16-latek z Glenview w poniedziałek oddał się w ręce policji w związku ze śmiercią 15-latka dwa tygodnie wcześniej. Młodszy chłopiec został ugodzony nożem i znaleziony na trawniku na tym spokojnym i zamożnym przedmieściu.

Według policji z Glenview, 16-latkowi postawiono zarzut morderstwa drugiego stopnia. W poniedziałek rano został przetransportowany do powiatowego więzienia dla młodocianych w Chicago. Następnego dnia, we wtorek 18 sierpnia, chłopiec stanął przed sądem w Skokie. Założono mu elektroniczną opaskę i wyznaczono termin następnego przesłuchania na 9 września.

REKLAMA

15-letni Elias Valdez został znaleziony z raną kłutą klatki piersiowej w środę 5 sierpnia wieczorem na trawniku w rejonie 1200 Greenwood Rd. w Glenview. Karetka zabrała chłopca do szpitala Advocate Lutheran General w Park Ridge, gdzie zmarł podczas operacji.

Koroner powiatowy zakwalifikował śmierć jako zabójstwo. Według policji z Glenview, było to pierwsze zabójstwo na tym przedmieściu od 2004 roku.

Valdez był mieszkańcem Glenview i uczniem drugiej klasy Glenbrook South High School. W liście do rodzin szkolnych dyrektorka liceum określiła chłopca jako „miłego, charyzmatycznego młodego mężczyznę, który miał cechy świetnego przywódcy”. Według niej, licealista był przywiązany do rodziny i szybko nawiązywał przyjaźnie. Był również w szkolnej drużynie zapaśniczej. Po śmierci chłopca szkoła zaoferowała uczniom borykającym się po stracie kolegi pomoc psychologiczną osobiście lub zdalnie za pośrednictwem Zoom.

Pogrzeb chłopca odbył się w piątek 14 sierpnia w Palatine. Na platformie GoFundMe została zorganizowana zbiórka na pomoc rodzinie w pokryciu kosztów związanych z pogrzebem. Do środy zebrano ponad 30 tys. dol.

Morderstwo drugiego stopnia definiowane jest jako morderstwo popełnione pod wpływem intensywnego impulsu przez osobę, która niesłusznie wierzy, że działa w samoobronie.
(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks