REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago 15-letni Michał Sulka walczy o życie

15-letni Michał Sulka walczy o życie

-

Jest pewna poprawa w stanie zdrowia 15-letniego Michała Sulki, który przechodząc przez jezdnię na pasach dla pieszych, został potrącony przez samochód i doznał ciężkich obrażeń głowy. Przyjaciele rannego chłopca zbierają fundusze na pomoc medyczną.

Do wypadku doszło w piątek, 26 maja na kwadrans przed godziną 13 na skrzyżowaniu ulic Higgins i Moon Lake Boulevard w Hoffman Estates, na północno-zachodnich przedmieściach Chicago.

REKLAMA

– Michał szedł z pobliskiej restauracji McDonald’s, gdzie poszedł z kolegami po zdaniu egzaminów, kończących rok szkolny – mówi nam jego matka, Anna Flis-Sulka.

Gdy chłopiec przechodził przez jezdnię na pasach i przy sygnale dla pieszych, potrącił go samochód skręcający w lewo. Michał doznał pęknięcia czaszki i obrażeń mózgu.

Kobieta, która spowodowała wypadek, pozostała w miejscu zdarzenia do przybycia policji. Śledztwo w sprawie okoliczności wypadku jest w toku.

Ranny pozostawał w śpiączce farmakologicznej, z której został wybudzony po dwóch tygodniach i przeszedł pierwszą z dwóch planowanych przez lekarzy operacji. Z drugim zabiegiem lekarze na razie wstrzymali się, by dalej obserwować pacjenta, u którego zauważono pewną poprawę. – Michał zjadł talerz rosołu i zaczyna wymawiać pojedyncze słowa. Prawa strona ciała jakby zaczyna pracować, lewa jest wciąż nieruchoma – relacjonowała nam w czwartek 29 czerwca matka rannego, która też prosi o dalsze modlitwy za jego powrót do zdrowia.

Anna Flis-Sulka jest w szpitalu codziennie; przestała pracować zawodowo, by być z synem i się nim opiekować.

Michał posiada stanowe ubezpieczenie medyczne All Kids, jednak przyjaciele zdecydowali o założeniu konta w witrynie GoFundMe. Pieniądze mają być przeznaczone na koszty rehabilitacji i pomoc rodzinie. Osoby, które chciałyby wspomóc rodzinę, mogą to zrobić pod adresem internetowym: www.gofundme.com/michals-road-to-recovery

Michał, wracaj do zdrowia!

(ao)

Na zdj.: Michał Sulka fot.GoFundMe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA